Prezydent chce zakończenia kryzysu przez Izrael

Opublikowano: 16.03.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1684

Prezydent Andrzej Duda twierdzi, że obecny kryzys w polsko-izraelskich relacjach dyplomatycznych jest wynikiem działań izraelskiego rządu, dlatego to właśnie on powinien go zakończyć. W rozmowie z dziennikiem „Jerusalem Post” głowa państwa opowiada się też przeciwko fałszowaniu historii, czego efektem ma być przypisywanie Polakom współsprawstwa w Holokauście.

Rozmowę z polskim prezydentem przeprowadził redaktor naczelny gazety, Jakow Kac. Duda podkreślił w niej, iż jako głowa państwa nigdy nie pogodzi się z próbami obrażania i poniżania Polaków poprzez zniekształcone fakty, które prowadzą do ranienia polskiej godności. Z tego powodu nie akceptuje on oskarżeń o udziale Polaków jako narodu i Polski jako kraju w dokonaniu Holokaustu w czasie II wojny światowej.

Zdaniem Dudy kryzys w polsko-izraelskich relacjach powinna zakończyć strona, która go rozpoczęła, a więc Izrael. Z tego powodu liczy on na rozwiązanie tego problemu kanałami dyplomatycznymi i przez dobrą wolę z obu stron. Jednocześnie polski prezydent zaznaczył, że w Izraelu trwa kampania wyborcza, stąd w chwili obecnej może to nie być najlepszy moment na zakończenie istniejącego sporu.

Głowa państwa odniosła się też do ubiegłorocznego sporu o nowelizację ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Zapewnił on redaktorów „Jerusalem Post”, że jej wyłącznym celem było przeciwdziałanie przypadkom oskarżania Polaków o udział w Holokauście, ale nie utrudnianie badań na temat tego wydarzenia historycznego.

Na podstawie: wPolityce.pl, WP.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. emigrant001 16.03.2019 10:35

  Pamiętam, że w latach 90-tych w tv show był satyryczny program gdzie pokazywali kukiełki z podobiznami ówczesnych “polityków”. Nie kojarzę nazwy programu ale wciąż jest to aktualny pomysł – dolepić twarz do kukiełki.

 2. kopydlok 16.03.2019 19:57

  Polskie zoo, ale to już nawet nie byłoby śmieszne…

 3. Fenix 17.03.2019 10:08

  ” Polaków jako narodu ” ” Niemców jako narodu ” Kto odpowiedzialny ? Uznaje Polaków jako ofiary , Niemców oprawców, a sprawców II wojny światowej elity, rządy banksterów!

 4. martino2008 17.03.2019 10:21

  @kopydlok
  a wtedy było śmieszne.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.