Prezes NIK otwarcie grozi rządzącej klice

Opublikowano: 03.04.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2053

Wywiad „Pancernego Mariana”, prezesa NIK, Mariana Banasia, udzielony przedwczoraj portalowi „Business Insider”, trudno odczytać inaczej jak kolejną odsłonę wojny między prezesem NIK o prezesem PiS. I wcale nie jest powiedziane, że Kaczyński tę wojnę wygra.

Skąd nagle aktywność Mariana Banasia? Jak twierdzi portal Onet.pl, powodem tego jest zagęszczenie działania służb wokół syna prezesa NIK, Jakuba. Prokuratura, mająca do pomocy CBA, bada jego możliwe powiązania finansowe z ojcem i zastanawiająco wysokimi sumami wsparcia od państwa i z funduszy UE na nieruchomości. Poza tym w białostockiej prokuraturze wciąż trwa postępowanie dotyczące wniosków po kontroli CBA majątku prezesa NIK. Chodzić ma o uszczuplenia deklarowanego majątku i niewykazanie wartościowych przedmiotów.

Banaś odpowiedział z grubej rury, zapowiadając, że trwają kontrole NIK w CBA, elektrowni w Ostrołęce, sztandarowej budowli PiS, GetBacku i SKOK-u Wołomin. Udowadniać one mają, według słów Mariana Banasia, za „fikcyjności państwa na niby”, jak wyraził się w wywiadzie. „Jeśli chodzi o finanse publiczne, obronność, bezpieczeństwo wewnętrzne i energetyczne oraz osoby, które odpowiadają i zarządzają tymi obszarami, posiadamy dowody świadczące o głębokich patologiach i dysfunkcji w tym zakresie”, powiedział prezes NIK. Zapowiedział też kontrole funduszy służb specjalnych oraz procesu przecięcia Lotosu przez Orlen. Mówiąc krótko prezes Najwyższej Izby Kontroli zapowiedział, że jest w stanie zniszczyć wizerunek PiS-u i stworzonego przez tę partię aparatu państwowego.

Czym teraz odpowie PiS i jak zamierz zneutralizować tak poważnego przeciwnika, który może mieć dostęp do najgłębiej schowanych tajemnic władzy? Jeszcze nie wiadomo, choć media kartkują różne scenariusze. Jedno jest jasne: takie przepychanki i publiczny szantaż świadczą o głębokiej patologii struktur władzy stworzonej przez Prawo i Sprawiedliwość.

Autorstwo: Maciej Wiśniowski
Źródło: Strajk.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Murphy 09.04.2021 13:11

    No żeby czasami w ślady Leppera nie poszedł…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.