Prezes firmy Lactalis o aferze ze skażonym mlekiem

Opublikowano: 16.01.2018 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 219

Przed świętami zagraniczne media donosiły o możliwym zatruciu salmonellą przetworów mlecznych, w tym mleka w proszku dla dzieci, produkowanych przez francuską firmę Lactalis. Jedna z wiodących na światowym rynku firm przez wiele tygodni nie przyznała się do zakażenia produktów, które stwierdzono podczas badań własnych w sierpniu ubiegłego roku. Zdaniem firmy prawo nie wymaga informowania o tym konsumentów.

Wśród klientów wybuchły protesty. Wiele osób poczuło się oszukanych, a także zagrożonych, gdyż Salmonella może stanowić poważne zagrożenie, szczególnie wśród małych dzieci. Konsumenci oskarżyli producenta o ukrywanie faktu wykrycia Salmonelli w produktach i byli oburzeni tak długim milczeniem.

W minioną niedzielę prezes firmy Emmanuel Besnier przyznał w wywiadzie, że faktycznie doszło do skażenia produktów mlecznych. Produkty firmy mleczarskiej Lactalis trafiały na rynek 83 krajów świata. Od sierpnia sprzedano aż 12 milionów pudełek mleka w proszku.

Emmanuel Besnier zapewnił, że dystrybutorzy nie będą musieli sortować produktów, by odnaleźć skażone partie. „Musimy wziąć pod uwagę skalę tej operacji: dotyczy to ponad 12 milionów opakowań. Dystrybutorzy wiedzą, że z półek musi zostać usunięte wszystko”.

Besnier, który w piątek został wezwany do francuskiego ministerstwa finansów, zapewnił w wywiadzie, iż odszkodowanie otrzymają wszystkie rodziny, których dzieci zatruły się Salmonellą. „To dla naszej firmy i dla mnie wielkie zobowiązanie”.

Rodziny na całym świecie złożyły setki pozwów przeciwko firmie Lactalis. Są to rodzice, którzy utrzymują, że ich dzieci zatruły się salmonellą po wypiciu mleka w proszku wyprodukowanego przez francuską firmę.

Do tej pory francuscy urzędnicy stwierdzili 35 przypadków, w których niemowlęta otrzymywały mleko z Salmonellą. Stowarzyszenie reprezentujące ofiary twierdzi, że władze nie zdają sobie sprawy z faktycznej liczby przypadków. „Są skargi i będzie dochodzenie, z którym będziemy w pełni współpracować; nigdy nie myśleliśmy, aby postąpić inaczej” – powiedział tymczasem prezes Emmanuel Besnier, podczas gdy niedawno firma twierdziła, że nie ma potrzeby informować o skażeniu…

Stworzona w 1933 roku firma Lactalis stała się gigantem branży mleczarskiej. Roczny obrót firmy to około 17 miliardów euro (ok. 71 miliardów PLN). W 47 krajach posiada 246 zakładów pracy. Lactalis produkuje takie przetwory jak ser ricotta i mozzarella dla włoskiej firmy Galbani czy znane masło President. Firma produkuje również mleko dla niemowląt Picot i Milumel, które najprawdopodobniej zostały skażone Salmonellą.

Autorstwo: kf
Na podstawie: The Local
Źródło: Swiato-Podglad.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o