Premier ostrzega przed III wojną światową

Opublikowano: 27.10.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2106

Szef polskiego rządu – Mateusz Morawiecki – w wywiadzie dla „Financial Times” użył bardzo mocnej retoryki, której nadinterpretacja może być przez niektórych odebrana jako powód do wojny.

Według Morawieckiego, to co w tym momencie robi Komisja Europejska względem Polski, jest jak przystawianie naszemu państwu pistoletu do głowy. Polski premier uważa, że jedynym sposobem na rozwiązanie sporu wokół polskiej praworządności, jest wycofanie groźby sankcji prawnych i finansowych względem naszego kraju.

Morawiecki orzekł, że wstrzymanie przez Komisję Europejską pieniędzy dla Polski „rozpocznie trzecią wojnę światową”, a w niej premier będzie „bronił naszych praw wszelką bronią, jaka jest w naszej dyspozycji”.

Najważniejszym polityczno-ekonomicznym ciosem, jaki Polska może zadać Komisji Europejskiej, jest zawetowanie wszelkich kluczowych unijnych decyzji, które wymagają jednomyślności wszystkich członków Wspólnoty. Najważniejsze może się okazać weto w sprawie pakietu klimatycznego „Fit for 55″.

Oczywiście wywiad Morawieckiego odbił się szerokim echem w całej Europie. Nie omieszkał odnieść się do niego także Donald Tusk, mówiąc, że kierowanie takich gróźb w kierunku UE, może mieć dla Polski opłakane skutki.

Autorstwo: Marcin Kozera
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. KubaD. 27.10.2021 14:23

    Chyba muszę uprażyć trochę popcornu na to widowisko.

  2. hashi 27.10.2021 17:42

    III wojna elit władzy z ludźmi trwa od 2 lat zakończy się w 2030 r. Nowy totalitarny globalny łagr. Morawiecki o hazarski żyd jak sam się przyznał, więc nienawiść do Polski wyssał z mlekiem matki. Będzie dążył do likwidacji Słowian oraz ich majątku.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.