Premier Alberty została zbanowana na „Facebooku”

Opublikowano: 15.06.2023 | Kategorie: Polityka, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2115

Danielle Smith, premier kanadyjskiej prowincji w Kanadzie, ogłosiła w środę na „Twitterze”, że została zawieszona w publikowaniu postów na „Facebooku” na „kilka dni”.

W swoim tweecie Smith napisała: „Big Tech i cenzura rządowa stają się zagrożeniem dla wolności słowa na całym świecie… Jeśli mnie, premierowi prowincji liczącej 4,6 miliona mieszkańców, mogą uniemożliwić komunikowanie się z tobą, wyobraź sobie, co mogą zrobić każdemu z nas. Niezależnie od naszych poglądów politycznych wszyscy musimy przeciwstawić się cenzurze”.

Kancelaria premier poinformowała w oświadczeniu, że czeka na wyjaśnienia ze strony „Facebooka” w sprawie zakazu, a z dotychczas otrzymanych informacji wynika, że ​​zakaz potrwa „kilka dni”. W oświadczeniu nie podano, jakie wyjaśnienie, jeśli w ogóle, otrzymała premier na temat powodów wprowadzenia zakazu.

Danielle Smith została ponownie wybrana na urząd premiera Alberty 29 maja, reprezentując Zjednoczoną Partię Konserwatywną.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.