Prędkość wiatru na Wenus ciągle rośnie

Opublikowano: 17.04.2013 | Kategorie: Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 584

Prędkość wiatru na niskich szerokościach Wenus z nieznanych powodów stale rośnie. W latach 2006-2013 średnia prędkość wzrosła o 25 m/s – odkryli rosyjscy naukowcy po przeanalizowaniu danych europejskiej sondy Wenus-Ekspress.

„Zbadaliśmy pas o szerokości 10 stopni z centrum w 20 stopniu południowej szerokości. Wiemy, jak w tym rejonie zmieniała się prędkość wiatru praktycznie codziennie od rozpoczęcia pracy sondy w 2006 roku. Prędkość, ukierunkowana wzdłuż szerokości z nieznanych powodów ciągle rośnie. Jakie są przyczyny tego zjawiska – nie możemy jak na razie stwierdzić” – powiedziała Marina Pacajewa z rosyjskiego Instytutu Badań Kosmicznych.

Źródło: Głos Rosji


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.