Prawie 5000 dzieci ukaranych za łamanie kwarantanny

Opublikowano: 11.12.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2185

Inspektorzy Kanadyjskiej Agencji Zdrowia Publicznego, którzy byli uprawnieni do nakładania kar, stwierdzili, że 4883 dzieci poniżej 18 roku życia łamało zasady kwarantanny. Ostrzeżenia miały być przekazywane osobiście przez urzędników po stwierdzeniu naruszeń na granicach lub podczas kontroli w miejscu odbywania kwarantanny wskazanym przez podróżnego.

O informacje dotyczące kwarantanny nieletnich zapytała posłanka konserwatywna Marilyn Gladu.

W czasie pandemii kwarantannę na mocy Quarantine Act nałożono na 58 760 osób nieletnich powracających do kraju. Ostrzeżenia były wystawiane w oparciu o te przepisy. Z przekazanych informacji nie wynika, w jakim wieku były dzieci kierowane na kwarantannę. Wiadomo tylko, że ostrzeżenia wystawiali inspektorzy agencji zdrowia publicznego. Ostrzeżenia w formie ustnej lub na piśmie udzielane były rodzicom lub opiekunom i mówiły również o możliwych konsekwencjach.

Ogólnie Canada’s Public Health Agency wystawiła mandaty za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny na kwotę 14,9 miliona dolarów. Wysokość mandatu zależała od ciężkości przewinienia: 100 dol. za łamanie kwarantanny przez dziecko, 275 dol. za podawanie nieprawdziwych informacji, 500 dol. za niestosowanie się do nałożonego nakazu lub zakazu, 750 dol. za łamanie kwarantanny i 1000 dol. za nielegalny wjazd do kraju.

Niektóre prowincje, takie jak Alberta, Saskatchewan, Quebec i prowincje atlantyckie odmówiły egzekwowania postanowień Contraventions Act i nie dawały mandatów. Kary były nakładane tylko w Kolumbii Brytyjskiej, Manitobie i Ontario.

Kanadyjska Agencja Zdrowia Publicznego wydała ponad 43 miliony dolarów na wynajęcie osób, które pilnowały przestrzegania kwarantanny i sprawdzały, czy podróżni powracający do Kanady pozostają we wskazywanych przez siebie miejscach.

Akt o kwarantannie został zawieszony 1 października. Przepisy obowiązywały od połowy 2020 roku.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.