Prawie 50 milionów ludzi na świecie jest niewolnikami

Opublikowano: 02.06.2023 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1766

Organizacja praw człowieka Walk Free, współpracująca z Międzynarodową Organizacją Pracy i Międzynarodową Organizacją ds. Migracji, opublikowała nowy „Globalny Indeks Niewolnictwa”. Zawiera on dane dotyczące 160 krajów, a jego treść jest porażająca. Według najnowszego raportu, na świecie w niewoli żyje obecnie 49,6 miliona osób.

Najwięcej osób w tej niefortunnej sytuacji mieszka w dziesięciu krajach, wśród których znajdują się USA, Chiny, Turcja i Rosja.

Pojęcie współczesnego niewolnictwa obejmuje wszystkie sytuacje, w których osoba jest wykorzystywana i nie może się wyzwolić z powodu gróźb, przymusu, przemocy, oszustwa lub nadużycia władzy. Szczególnie dotyczy to sytuacji, w których dochodzi do wykorzystania pracy więźniów lub przymusowej pracy nałożonej przez sąd jako formy kary.

Zgodnie z najnowszym raportem, liczba osób żyjących w niewoli wzrosła w ciągu ostatnich pięciu lat o 10 milionów. Z ogromnej liczby 49,6 miliona osób żyjących w niewoli, 27,6 miliona to przymusowi robotnicy, a 22 miliony to osoby, które zawarły małżeństwa przeciwko swojej woli. Kobiety i dziewczęta stanowią 54% ogółu osób żyjących w niewoli, a co czwarta osoba żyjąca w niewoli to dziecko.

Indeks wskazuje, że Korea Północna ma największą liczbę osób żyjących w niewoli w stosunku do całej populacji, z 2,6 miliona osób, czyli 104,6 na 1000 mieszkańców. Erytrea, Mauretania, Arabia Saudyjska i Turcja również znajdują się na szczycie tej niechlubnej listy.

Według Michaela Gastrina, szefa Walk Free: „Rozpowszechnianie się niewolnictwa na naszym świecie jest hańbą dla nas wszystkich”. Wskazał także na konieczność zdecydowanego działania rządów, które „mogą i powinny robić więcej, aby zapobiegać niewolnictwu i chronić swoich obywateli przed tą straszną formą wyzysku”.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Stary Kulas 02.06.2023 12:20

    No tak, bo “zmuszanie” więźnia by pracował na swoje utrzymanie to według tych “badaczy” niewolnictwo.

  2. kufel10 03.06.2023 05:16

    A korpoludki-kredyciorze które harują i konsumują nie mając nic swojego bo nawet kacze wary i koszula na grzbiecie potrafią być w kredycie to kim są ? Słyszałem że jeżdżą na wczasy za pożyczkę żeby zrobić zdjęcia które publikują “na internecie” aby okłamywać innych jak to im się powodzi bo tak naprawdę wiodą płytkie i samotne życie na kredycie otaczając się pożyczonymi przedmiotami. Prawda to ? 😉

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.