Prawie 2500 dzieci trafiło do szpitala na skutek… niedożywienia

Opublikowano: 26.07.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 695

Najnowsze badanie wykazało, że w przeciągu pierwszych sześciu miesięcy 2020 r. blisko 2500 dzieci w Wielkiej Brytanii trafiło do szpitali na skutek niedożywienia! Wszystko wskazuje na to, że epidemia koronawirusa znacznie ograniczyła dostęp niepełnoletnich mieszkańców Wysp do żywności.

Z danych, do których dotarli posłowie Liberalnych Demokratów (na podstawie prawa do informacji publicznej) wynika, że w Anglii w ostatnim roku podwoiła się liczba niedożywionych dzieci wymagających w związku z tym pomocy szpitalnej. Okazuje się, że w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2020 r. do szpitali w Wielkiej Brytanii przyjętych zostało z powodu niedożywienia 2 483 dzieci, czyli blisko dwukrotnie więcej, niż miało to miejsce w tym samym czasie rok wcześniej. Po dokładnym przyjrzeniu się tej liczbie można wywnioskować, że pomocy szpitalnej, na skutek niedożywienia, potrzebuje w Anglii każdego tygodnia ponad 100 dzieci. A eksperci zauważają, że dane zostały zebrane tylko ze 150 szpitali prowadzonych przez 50 trustów, co oznacza, że skala problemu głodu wśród najmłodszych mieszkańców UK jest zapewne znacznie większa.

Eksperci nie mają złudzeń, że tak wielki wzrost liczby niedożywionych dzieci jest wynikiem szalejącej na Wyspach od kilku miesięcy pandemii koronawirusa. Tylko niedawno temu rządowe statystyki wykazały, że aż 7,7 miliona dorosłych musiało w trakcie lockdownu albo ograniczyć, albo w ogóle zrezygnować z niektórych posiłków w ciągu dnia. Jednocześnie drastycznie wzrosło w tym czasie zapotrzebowanie na pomoc z banków żywności – organizacja Trussell Trust poinformowała na przykład, że w miesiącu kwietniu rozdysponowała aż o 89 proc paczek z żywnością więcej niż w kwietniu 2019 r.

„Nadal powszechnie uważa się, że niedożywienie to problemem dotyczący krajów rozwijających się. Niestety jednak nie jest to prawdą. Dzisiaj w Wielkiej Brytanii tysiące [waszych] przyjaciół, krewnych, sąsiadów i kolegów jest narażonych na skutki niedożywienia. Te liczby mnie zszokowały i rozzłościły, [bo pokazały], że w Wielkiej Brytanii w 2020 roku ludzie mogą trafić do szpitala z powodu niedożywienia. Musimy iść naprzód i stworzyć system opieki społecznej, który pomoże wszystkim [potrzebującym] i który zagwarantuje, że nikt w tym kraju nie będzie więcej głodny” – zaznaczyła posłanka Liberalnych Demokratów Layla Moran.

Autorstwo: Marek Piotrowski
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.