Pracujemy rekordowo

Opublikowano: 26.11.2023 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1900

W III kwartale br. w Polsce pracowało 16,87 mln osób, najwięcej w historii badań. To o ponad 180 tys. osób więcej niż rok wcześniej.

Według informacji serwisu rp.pl, bezrobocie w Polsce jest dość niskie, a zatrudnienie w gospodarce jest na relatywnie wysokim poziomie. Pracuje prawie 17 mln Polaków. Potwierdza to badanie BAEL. Bezrobocie w listopadzie br. wynosi tyle samo, co w październiku, czyli równe 5 proc.

Stopa bezrobocia określana jest jako udział zarejestrowanych bezrobotnych wśród ludności aktywnej zawodowo (z wykluczeniem osób odbywających czynną służbę wojskową oraz pracowników jednostek budżetowych prowadzących działalność w zakresie obrony narodowej i bezpieczeństwa publicznego). Wskaźnik ten publikowany jest przez GUS (Główny Urząd Statystyczny). Należy pamiętać, że uwzględnia on jedynie zarejestrowanych bezrobotnych, przez co nie jest on w pełni miarodajny.

Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8 komentarzy

 1. kufel10 26.11.2023 14:18

  w zagranicznych montowniach za pensję niemieckiej sprzątaczki na połowie etatu aby spłacić pożyczki zaciągnięte w zagranicznym banku na zakup nory ze ślepą kuchnią z marżą 40% na rzecz patodewelopera z układami w lokalnych urzędach, a co zostanie to wydać na napchanie brzucha w sklepie u helmuta, zaiste napawa nas to radością i dumą

 2. Rozbi 27.11.2023 02:03

  @kufel10 – strasznie mnie irytują takie narodowe komentarze bo to nie ma różnicy czy firma jest niemiecka francuska czy tajwańska. W U.S.A. wiele ludzi żyje podobnie i cytując Ciebie:
  pracuje w amerykańskich montowniach aby spłacić pożyczki zaciągnięte w amerykańskim banku na zakup nory z papierowymi ścianami z marzą 40% od patodewelopera a co zostanie wydać na napchanie brzucha w amerykańskich fastfoodach lub od amerykańskich korporacji żywieniowych, albo może dostać amerykańskie bony żywnościowe żeby je wydać w amerykańskim supermarkecie.

  W Niemczech to samo itp itd.
  Co ma do tego pochodzenie kapitału?

 3. emigrant001 27.11.2023 08:36

  Co ma do tego pochodzenie kapitału?
  Pewnie tyle, że Niemiec zarabia 3x więcej niż Polak, bo nie montuje i nie sprząta:) Nadzoruje montujących i sprzątajacych:) żeby kasa się zgadzała i za prowizję 40%:) pobranej z pensji montujących i sprzątajacych:)

 4. poray 27.11.2023 09:07

  Nie ma się co podniecać, według definicji tego samego BAEL pracujący to taki, który w ciągu tygodnia wykonuje płatną pracę, przez kilka godzin… więc szału nie ma
  Nawiasem mówiąc w ciągu ostatnich kilku lat w Polsce liczba pracujących za płacę minimalną wzrosła dwukrotnie do 3,6 mln osób, tu podziękowania dla “propolskiego” Pisu. Inne ich dokonanie to wprowadzenie do polski zachodniego koncernu Woolworth, które zwolniono rzecz jasna z podatków (jak na kolonię przystało) i obdarowano 2 mld euro.

 5. Stanlley 27.11.2023 10:47

  pracujemy rekordowo a świnie fundują rekordowe zadłużenie….

 6. Wolfman 27.11.2023 11:16

  To się juz nie zmieni za naszego zycia. To bylo uruchomienie gospodarki wg ich standardu, po zmianie ustroju.

 7. Doctor Who 27.11.2023 13:20

  Międzypaństwowe róznice w poziomie życia słabo korelują z wydajnością pracy. Silnie korelują z czynnikami narzucanymi odgórnie, jak stopy procentowe, system kredytowania, legislacja, itp.

 8. kufel10 27.11.2023 15:41

  @Rozbi – chłopie nie będę ci tego tłumaczył, możesz tańcować na mopie w makdolandzie i pałaszować dałnuny z okresem przydatności 3 lata zakąszając parówkami z momu, koło dzidy mi to lata. Ja kupuję w miare możliwości POLSKIE PRODUKTY u POLAKA i pieniądze zostają w POLSKIEJ kieszeni i są inwestowane w POLSKIE dzieci, i jestem z tego dumny. A ty możesz ładować kieszenie srula, helgi czy brajana latając na smyczy kopany po d**ie przez 30 lat, jedni są od myślenia, drudzy od roboty, tak było od wieków. Brak świadomości narodowej takich typków jak ty doprowadził naszą gospodarkę do punktu jaki teraz znamy czyli do ruiny, tak jak mój kolega z bloków i jego wywody na temat sukcesów planu balcerowitza-soroża, np kupić polskie zakłady i zamknąć żeby helgi zakład stał się konkurencyjny. Paszli won !

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.