Pracownik czeskiego MSZ pracował dla rosyjskiego wywiadu

Opublikowano: 18.09.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 902

Wieloletni pracownik czeskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych współpracował z rosyjskim wywiadem cywilnym i przekazywał tajne informacje. Służba Informacji Bezpieczeństwa (BIS) śledziła go przez lata. Mężczyzna nie został ukarany, jedynie musiał opuścić ministerstwo.

Był wysoce zweryfikowanym pracownikiem, który miał również certyfikat bezpieczeństwa na najwyższym poziomie. W ministerstwie pracował od lat 90. Oprócz centrali w Pradze, pracował także w czeskich ambasadach, w tym w jednym z krajów afrykańskich.

Do sprawy odwołał się premier kraju Petr Fiala: „Jestem poinformowany o całej sprawie i doceniam pracę służb specjalnych, w tym przypadku BIS. To dowód na to, że służby bezpieczeństwa pracują dobrze i dla dobra czeskich obywateli”.

BIS przed laty odkrył, że rosyjska Służba Wywiadu Zagranicznego (SVR) ma w czeskim MSZ źródło wrażliwych informacji, a następnie go zidentyfikował i wyśledził.

Były pracownik MSZ nie poniesie jednak prawnych konsekwencji. Nie będzie go można oskarżyć, ponieważ dane, które ujawniał Rosjanom są tak bardzo poufne, iż służby nie chcą, by zostały przedstawione jako dowód.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: Echo24.cz, „Biznes Alert”
Źródło: MediaNarodowe.com

7

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. sga 18.09.2022 12:25

    😀 to moze jednak te dowody nie sa zadnymi dowodami
    a pozbywaja sie typa ze stolka

  2. Krisnow 19.09.2022 09:31

    Coś słabe te czeskie służby 😉 U nas seryjny samobójca już by intensywnie działał w terenie 😉

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.