Pracownicy transportu strajkowali

Opublikowano: 03.07.2021 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1762

W piątek w Europie miały miejsce dwa strajki pracowników służb transportowych i komunikacyjnych. Większość portugalskich pociągów nie wyjechała na swoje trasy, a pracownicy naziemni francuskiego lotniska Charles de Gaulle starli się z policją na jego terenie.

Obie grupy pracowników walczą o podwyżki i poprawę warunków pracy. Jak informuje portal Pulshr.pl, do piątkowego popołudnia zawieszono niemal wszystkie połączenia na trasach regionalnych i dalekobieżnych w Portugalii. Według informacji organizatorów protestu głównym powodem strajku jest żądanie poprawy warunków pracy, a także kilkuprocentowych podwyżek pensji pracowników spółki IP. Pełnego przywrócenia ruchu na trasach kolejowych należy się spodziewać dopiero w sobotę.

Pracownicy naziemni lotniska Charles de Gaulle w piątek zablokowali jeden z terminali i starli się z policją, powodując opóźnienia lotów i chaos w porcie lotniczym w drugim dniu strajku przeciwko obniżkom płac. Policja użyła gazu pieprzowego, aby rozproszyć protestujących na terminalu 2E, używanym głównie do podróży międzynarodowych. Część pasażerów również ucierpiała. Kilkuset protestujących związkowców z trzech centrali związkowych zablokowało strefę kontroli paszportowej terminalu.

Związki zapowiedziały strajk do 5 lipca, w tym w pierwszy weekend wyjazdów Francuzów na wakacje. Protesty związkowców odbywają się również na lotnisku Orly pod Paryżem. Do strajku związkowców portów lotniczych dołączyły również związki narodowego przewoźnika kolejowego SNCF, co spowodowało opóźnienia na trasach wielu pociągów.
Powodem strajku pracowników lotnisk jest znaczne obniżenie płac pod pretekstem koronawirusa.

Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.