Pracodawcy RP chcą zmienić prawo ws. strajków

Opublikowano: 28.03.2013 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 807

Prezydent Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Malinowski uważa, że istnieją przesłanki, by zwrócić się do właściwych organów państwa z wnioskiem o zbadanie formalnych podstaw przeprowadzonego we wtorek strajku generalnego na Śląsku.

“Niestety, obowiązujące przepisy nie stwarzają pracodawcom możliwości wystąpienia do sądu, by ten orzekł o legalności, bądź nielegalności, strajku. Powoduje to, że w świetle polskiego prawa objęci akcją strajkową pracodawcy w obliczu destrukcyjnych działań są faktycznie bezradni” – powiedział cytowany w komunikacie przesłanym PAP Malinowski. “Polscy pracodawcy powinni mieć prawo, by na ich wniosek sądy orzekały o legalności akcji strajkowych podejmowanych przez ich organizatorów. Dlatego wnioskuję o pilną zmianę obowiązujących w tym zakresie przepisów” – zaznaczył.

Źródło: CIA


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. Vesla 28.03.2013 09:30

  Oto jak świnie przy korycie zabierają nam resztki wolności. Jak długo będziemy im jeszcze na to pozwalać?

 2. jestemtu 28.03.2013 12:14

  Ale pracownikowi nie wolno wystąpić do sądu o zamrożenie kont pracodawcy bo nie wypłaca pensji. Fajny gość, pewnie stracił cały majątek przez te 2h strajku.

 3. jzpmx 28.03.2013 12:57

  Stłamsić zwykłych ludzi-to jest system!! Macie być nikim bez prawa sprzeciwu jak się nie podoba to bez pracy albo zwolnienie.Całość gospodarki,ekonomia i ten system jest oparty na egoizmie jednostki względem innych-wypaczony system obłudy i kłamu.Tworzenie strachu o przyszłość egzystencji człowieka,chora konkurencja,wyzysk i brak perspektyw zwykłych,normalnych ludzi.

 4. Joshua 28.03.2013 14:17

  (Komentarz sunięty – nadużywanie WIELKICH znaków)

 5. taihosan 28.03.2013 15:20

  W 2009 lub 2010 roku w Stargardzkim oddziale firmy Tradis (hurtownia spożywcza) pewien kierownik logistyki stwierdził że straty materialne magazynu są tak wielkie a winnych tych strat nie można imiennie zidentyfikować, więc obłoży każdego fizycznego pracownika magazynu dobrowolną składką na rzecz firmy w wysokości 100 złotych. Część zapłaciła (przeważnie młodzi bez doświadczenia zawodowego) a część nie (głównie starsi z doświadczeniem). Wobec takiego rozwoju sytuacji tenże kierownik nieposłusznych pracowników ukarał odebraniem premii motywacyjnej lub akordowej (od 200 złotych w górę). Powtarzało się to kilka miesięcy dopóki nie przyszła wezwana przeze mnie kontrola z PIP. Kontrola PIP przerwała bezprawne zabieranie premii. Żaden inny pracownik nie zareagował. Opisuję ten incydent i zadaję pytanie: dlaczego pracowdawcy na tyle sobie pozwalają. Odpowiedż jest jedna: bo pracownicy aż na tyle im pozwalają.

 6. koles 29.03.2013 09:59

  ehh nie wolno pewnych słów używać… ten człowiek to pasożyt z zapędami dyktatorskimi… to tak samo jak by dać złodziejowi klucze do skarbca i zobaczymy co sie stanie na szubienice z nim

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.