Pracodawcy chcą płacić więcej Ukraińcom niż Polakom

Opublikowano: 30.05.2018 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1000

Niemal co czwarty polski przedsiębiorca jest gotowy płacić większe stawki Ukraińcom niż Polakom, aby tym samym przyciągać do naszego kraju ukraińskich pracowników. Mogą oni także liczyć na dodatki nieosiągalne dla polskich pracowników, a więc na opłaty za zakwaterowanie, dostęp do sieci internetowej lub dowóz do miejsca pracy. Zapewne z tego powodu rośnie liczba Polaków negatywnie oceniających ukraińskich imigrantów.

Najnowszy „Barometr Imigracji Zarobkowej — I półrocze 2018”, czyli badanie przeprowadzone przez zajmującą się rekrutacją zagranicznych pracowników firmę Personnel Service, wskazuje na to, iż blisko 24 proc. pracodawców jest gotowych płacić obywatelom Ukrainy więcej na rękę” niż Polakom. Jednocześnie już od dłuższego czasu ukraińscy imigranci mogą liczyć na szereg dodatków od przedsiębiorców, związanych głównie z zagwarantowaniem zakwaterowania, dostępem do sieci internetowej, a także dowozem do miejsca pracy.

Liczba przedsiębiorców gotowych płacić więcej Ukraińcom niż własnym rodakom zwiększa się, ponieważ w drugiej połowie ubiegłego roku wprost przyznawało się do tego 16 proc. respondentów. Odsetek osób twierdzących, że Ukraińcy negatywnie wpływają na wzrost wynagrodzeń wyniósł 38 proc, przy czym tego problemu nie dostrzega 58 proc. osób biorących udział we wspomnianym badaniu. Rośnie natomiast liczba Polaków jednoznacznie negatywnie oceniających pracowników z Ukrainy – jest ich obecnie 11 proc. wobec 7 proc. w roku poprzednim.

Jednocześnie inny sondaż przeprowadzony przez panel Ariadna wskazuje, że blisko 24 proc. naszych rodaków uważa, iż imigranci powinni zarabiać zdecydowanie mniej od nich. Jak widać warunek ten już w tej chwili nie jest spełniany.

Na podstawie: Pb.pl, GazetaWroclawska.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. kozik 30.05.2018 23:29

  @sowa1984:
  Jak dla mnie to ma sens. Płaca brutto 2000 PLN(brutto od strony pracownika) to dla Polaka minimum, więc pracuje adekwatnie…
  Ukraińcy, zarabiający 2000 PLN brutto, mogą być efektywniejsi-pracodawca może chcieć więcej Ukraińców

 2. hanz3335 31.05.2018 07:34

  Legalne zatrudnianie Ukraińców daje sporo korzyści pracodawcy. Przede wszystkim może on ubiegać się o dofinansowanie jego wynagrodzenia. Dopłaty to miesięcznie 800 złotych.To są ruskie trolle które to uchawliły i to doprowadzi do protestów Polaków jak się obudzą z propagandy.

 3. Piotr Piekarczyk 31.05.2018 08:33

  Hanz podaj jakieś źródło gdzie jest napisane o tych dopłatach.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.