Praca marzeń – w Szwecji szukają „nieroba”

Opublikowano: 01.04.2019 | Kategorie: Gospodarka, Kultura i sport, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2046

Dwaj szwedzcy artyści – Simon Goldin i Jakob Senneby – wymyślili niezwykły eksperyment, który nazwali „Wieczne Zatrudnienie”. W ramach tego projektu w 2025 roku pojawi się wakat dla etatowego „nieroba” – pisze gazeta “Expressen”.

Na kandydatów czekają naprawdę dobre warunki: dożywotnie zatrudnienie, wysoka pensja (2320 dolarów miesięcznie) z coroczną podwyżką, dni wolne, urlop i gwarantowana emerytura, a co najważniejsze: żadnych obowiązków.

Jedyne, co będzie musiał robić szczęściarz, który dostanie tę posadę, to przychodzić w dni robocze na stację kolejową Korsvägen w Göteborgu i wychodzić o ustalonej porze. Przez cały „czas pracy” kandydat będzie mógł zajmować się wszystkim, co mu się tylko podoba. Jeśli pracownik z jakiegoś powodu zechce się zwolnić, automatycznie zastąpi go inna osoba. „Wieczne zatrudnienie” będzie trwać przez 120 lat.

W ramach eksperymentu założono specjalną fundację (Eternal Employment Foundation), żeby wypłacać „nierobowi” pensję. Na koncie jest już 650 tys. dolarów, a organizatorzy zapowiadają, że suma ta będzie cały czas rosnąć.

Artyści mają nadzieję, że wakat stanie się miejską legendą czy najciekawszym na świecie memem. Chcą przejść do historii, tworząc miejsce pracy dla osoby, która jest zatrudniona „wiecznie” tylko po to, by nic nie robić — podkreślają.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. george 01.04.2019 12:20

  Nic nowego. Większość instytucji opłacanych z publicznych pieniędzy zatrudnia ludzi na tej samej zasadzie 🙂

 2. gajowy 01.04.2019 12:51

  …No ale większość takich zatrudnianych przynajmniej musi symulować robienie czegoś potrzebnego. (Podobno AI jest w tym najlepsze.) A tutaj oficjalnie nie ma obowiązków.

 3. Radek 01.04.2019 13:18

  A tylu ludzi na świecie bardzo ciężko pracuje na życie za marne grosze i ledwo im starcza. Ci artyści to ludzie bez serca.

 4. Szwęda 01.04.2019 16:20

  Gdyby nie nieskończona ludzka chciwość i nieposkromiona żądza bogacenia się, w obecnych czasach wiele milionów ludzi mogłoby nie pracować jeżeli nie mieli by na to ochoty. Jednocześnie nastąpiłby pewnie skok techniczny w rozwoju robotyki tak, że niemal wszystko wykonywały by roboty. Energia mogłaby by kosztować symbolicznie albo być za darmo. Z czasem niepotrzebny byłby pieniądz i cały ten banksterski świat.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.