Pozwali FDA za zwalczanie leczenia COVID-19 iwermektyną

Opublikowano: 12.06.2022 | Kategorie: Prawo, Publikacje WM, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1537

Lekarze ze Stanów Zjednoczonych złożyli pozew przeciwko Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) za przekroczenie jej uprawnień poprzez nakazanie społeczeństwu niestosowania iwermektyny. W pozwie złożonym 2 czerwca przez doktorów Roberta L. Aptera, Mary Talley Bowden i Paula E. Marika stwierdzono, że FDA rozpoczęła „krucjatę” przeciwko iwermektynie jako metodzie leczenia COVID-19, „bezprawnie ingerując” w zdolność lekarzy do wykonywania zawodu lekarza – mimo, że lek jest w pełni dopuszczony przez agencję do stosowania u ludzi.

Złożony pozew (Sąd Okręgowy, Południowy Okręg Teksasu, Wydział Galveston) objął również Departament Zdrowia i Usług Społecznych (HHS), sekretarza HHS Xaviera Becerrę oraz komisarza FDA Roberta Califfa. „FDA generalnie nie może zakazać stosowania leków przeznaczonych dla ludzi po ich zatwierdzeniu i dopuszczeniu do obrotu, nawet jeśli takie zastosowanie różni się od wskazanego – powszechnie określanego jako »nieprzewidziane«” – stwierdzono w skardze. W pozwie dodano również, że FDA nie może doradzać, czy pacjent powinien przyjmować zatwierdzony lek w danym celu, ponieważ takie decyzje leżą w gestii relacji lekarz-pacjent.

Lekarze wskazali na publikację FDA „Why You Should Not Use Ivermectin to Treat or Prevent COVID-19″ („Dlaczego nie należy stosować iwermektyny w leczeniu lub zapobieganiu COVID-19”) oraz tweety z oficjalnego konta FDA na „Twitterze” – w tym jeden sugerujący, że iwermektyna jest przeznaczona wyłącznie dla zwierząt.

„Ten pozew, wniesiony przez trzech wybitnie wykwalifikowanych lekarzy, jest bardzo pozytywnym wydarzeniem” – powiedziała Mary Holland, prezes i główny radca prawny organizacji Children’s Health Defense. Powiedziała „Defenderowi”, że lekarze słusznie twierdzą, iż FDA, wspierana przez korporacyjne media, bezprawnie ingeruje w relacje lekarzy z pacjentami i i ich indywidualne leczenie. „Regulowanie relacji lekarz-pacjent jest obszarem dobrze ugruntowanego prawa stanowego – nie federalnego” – dodała.

Powodowie cieszą się uznaniem w swojej dziedzinie i mają na swoim koncie wysokie wskaźniki skuteczności w leczeniu pacjentów z COVID-19 za pomocą iwermektyny. Apter posiada uprawnienia do wykonywania zawodu lekarza w Arizonie i Waszyngtonie, a wskaźnik przeżywalności pacjentów z COVID-19 wynosi ponad 99,98%. Komisja medyczna stanu Waszyngton i komisja medyczna stanu Arizona podjęły przeciwko niemu działania dyscyplinarne w związku z przepisywaniem iwermektyny do leczenia COVID-19.

W komunikacie prasowym przygotowanym przez Boyden, Gray & Associates, firmę z siedzibą w Waszyngtonie, która reprezentuje lekarzy, Apter powiedział: „Jeśli lekarze będą mogli leczyć pacjentów zgodnie z ich najlepszą oceną i bezstronną oceną literatury medycznej, unikniemy wielu tysięcy zgonów i poważnych niepełnosprawności”. W złożonym pozwie Apter dodał również, że naciski rządowe, „głównie ze strony FDA”, doprowadziły do tego, że apteki odmówiły realizacji recept na iwermektynę dla COVID-19.

Mary Talley Bowden, która ma 40-letnie doświadczenie w medycynie ratunkowej, zaczęła przepisywać iwermektynę w leczeniu COVID-19 w 2020 roku. Wyleczyła ponad 3900 pacjentów, a wskaźnik skuteczności wyniósł ponad 99,97 procent. Jednak Houston Methodist Hospital, jej pracodawca, zwolnił ją w zeszłym roku za rzekome rozpowszechnianie „dezinformacji na temat COVID-19″.

Z kolei Marik, autor ponad 750 publikacji, był profesorem medycyny i ordynatorem oddziału medycyny płucnej i stanów krytycznych w Eastern Virginia Medical School (EVMS) w Norfolk w stanie Wirginia w latach 2009-2021. Pełnił również funkcję dyrektora oddziału intensywnej terapii w Sentara Norfolk General Hospital. Opracował protokół leczenia COVID-19 pod nazwą „EVMS COVID-19 Management Protocol”, ale został zmuszony do rezygnacji ze stanowisk w EVMS i Sentara Norfolk General Hospital za propagowanie stosowania iwermektyny. Marik powiedział, że odmowa umożliwienia pacjentom otrzymania skutecznego leczenia wczesnej fazy COVID-19 doprowadziła do niezliczonych hospitalizacji i zgonów oraz spowodowała ogromne cierpienia pacjentów, ich rodzin i pracowników służby zdrowia.

Przeprowadzono badania, które wykazały, że iwermektyna może przyczynić się do zmniejszenia śmiertelności z powodu COVID-19. Jednak FDA nadal twierdzi, że lek ten jest nieskuteczny w leczeniu tej choroby.

Należy zauważyć, że od 1987 roku na całym świecie podano bezpiecznie ludziom 3,7 miliarda dawek iwermektyny. Za badania nad tym lekiem William Campbell i Satoshi Omura otrzymali w 2015 roku Nagrodę Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny.

Autorstwo: Belle Carter
Na podstawie: TheNewAmerican.com, Twitter.com, BoydenGrayAssociates.com [1] [2], TheEpochTimes.com, IvermectinScience.com, HoustonChronicle.com, Wavy.com, FDA.News, ChildrensHealthDefense.org, Ncbi.nlm.nih.gov
Źródło zagraniczne: NaturalNews.com
Źródło polskie: WolneMedia.net

15

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.