Pozew przeciwko rządowi Kanady za nakaz „szczepień”

Opublikowano: 06.02.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2222

Centrum Sprawiedliwości na rzecz Wolności Konstytucyjnych (Justice Centre for Constitutional Freedom – JCCF) złożyło pozew w sądzie federalnym, starając się znieść obowiązkowe wymagania rządu federalnego dotyczące „szczepień” eksperymentalnymi preparatami terapii genowej przeciwko COVID-19 dla podróżnych samolotem. Pozew złożono w imieniu kilku Kanadyjczyków z różnych części kraju, których prawa i wolności zostały naruszone.

30 października 2021 r. rząd federalny ogłosił, że każdy podróżujący samolotem, pociągiem lub statkiem musi zostać w pełni „zaszczepiony”. Nakaz „szczepień” podróżnych uniemożliwił około 6 milionom „niezaszczepionych” Kanadyjczyków (15% populacji Kanady) podróżowanie po Kanadzie i uniemożliwił im wyjazd z Kanady. Niektórzy Kanadyjczycy zaangażowani w proces nie mogą podróżować, aby pomóc chorym bliskim, dostać się do pracy, odwiedzić rodzinę i przyjaciół, wziąć udział w międzynarodowych wakacjach i żyć zwykłym życiem.

Głównym skarżącym w sprawie jest były premier Nowej Fundlandii, A. Brian Peckford – jedynym żyjący do dziś współautor i sygnatariusz „Konstytucji” z 1982 roku oraz kanadyjskiej „Karty Praw i Wolności”.

„Staje się coraz bardziej oczywiste, że szczepienie nie powstrzymuje ludzi przed zarażeniem covidem i nie powstrzymuje ich przed jego rozprzestrzenianiem go” – mówi były premier prowincji. „Rząd nie wykazał, że ta polityka uczyni latanie bezpieczniejszym – po prostu dyskryminuje”, zauważa. „Kiedy usłyszałem, jak premier Trudeau nazywa nieszczepionych »rasistami«, »mizoginami«, »antynaukowcami« i »ekstremistami« i jego rozmyślaniami »Dlaczego tolerujemy tych ludzi?« stało się jasne, że sieje podziały i prowadzi swoją wendetę przeciwko określonej grupie Kanadyjczyków. Jest to całkowicie sprzeczne z demokratycznymi i kanadyjskimi wartościami, za które ten kraj uwielbiam” – powiedział Peckford. „Federalny zakaz podróżowania oddzielił mnie od innych Kanadyjczyków. To dyskryminacja, narusza moje prawa czarterowe i dlatego walczę z zakazem podróżowania” – wyjaśnia pan Peckford.

Pozew JCCF wskazuje na naruszenia praw „Karty Praw i Wolności”, w tym mobilności, życia, wolności i bezpieczeństwa osoby, prywatności i dyskryminacji. Pozew porusza również kwestię, czy Minister Transportu jest właściwy do korzystania z uprawnień w zakresie bezpieczeństwa lotniczego w celu egzekwowania środków ochrony zdrowia publicznego.

Omawiając skuteczne środki kontroli granicznej na początku epidemii COVID-19, główny lekarz medycyny Kanady, dr Tam, powiedział: „Dane dotyczące zdrowia publicznego wykazały, że wiele z nich [obostrzeń] w rzeczywistości nie jest w ogóle skutecznych… WHO odradza wszelkiego rodzaju ograniczenia dotyczące podróży i handlu, twierdząc, że są one nieodpowiednie i mogą w rzeczywistości wyrządzić więcej szkody niż pożytku w kontekście naszych globalnych wysiłków na rzecz ograniczenia [pandemii]” (Kanada Izba Gmin, Spotkanie Stałego Komitetu ds. Zdrowia, 5 lutego 2020 r.).

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) nadal utrzymuje to stanowisko i 19 stycznia 2022 r. wezwała wszystkie kraje do: „zniesienia lub złagodzenia międzynarodowych zakazów podróżowania, ponieważ nie zapewniają one wartości dodanej i nadal przyczyniają się do kryzysu gospodarczego i społecznego doświadczanego przez Państwa-Strony. Niepowodzenie ograniczeń podróżowania wprowadzonych po wykryciu i zgłoszeniu wariantu Omikron w celu ograniczenia międzynarodowego rozprzestrzeniania się Omikronu świadczy o nieskuteczności tych środków”. WHO powtórzyła, że ​​kraje powinny: „nie wymagać dowodu szczepienia przeciwko COVID-19 w przypadku podróży międzynarodowych” (Światowa Organizacja Zdrowia, oświadczenie z dziesiątego posiedzenia Komitetu Międzynarodowych Przepisów Zdrowotnych w sprawie pandemii COVID-19, 19 stycznia 2022 r.).

„Pomimo potwierdzonych naukowo informacji, że szczepionka nie powstrzymuje ludzi przed zarażeniem się lub rozprzestrzenianiem wirusa, i wielokrotnymi ostrzeżeniami ze strony WHO, jasne jest, że rząd federalny działa wbrew nim i arbitralnie ogranicza podstawowe prawa i wolności Kanadyjczyków” – powiedział Keith Wilson z Quebecku, główny radca prawny ws. pozwu. „To głęboko niepokojące, że zmarginalizowanej grupie w Kanadzie – nieszczepionym – zasadniczo zabrania się opuszczania kraju” – dodaje. „Zamierzamy przedstawić najlepsze argumenty i dowody, aby sąd mógł wyjaśnić, czy rząd przekroczył granice [prawa]”, podsumowuje Wilson.

Sąd poproszono o rozpatrzenie sprawy w trybie przyspieszonym, biorąc pod uwagę poważne naruszenie mobilności Kanadyjczyków i innych praw. Kanada jest jedynym krajem na Zachodzie, który zabronił podróży lotniczych bez „szczepień” preparatami przeciwko COVID-19.

Opracowanie tłumaczenia: Maurycy Hawranek
Źródło oryginalne: JCCF.ca
Źródło polskie: WolneMedia.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. bogdzio 06.02.2022 13:57

    W Polsce niema organizacji która podałaby nasz nierząd za przymus szczepów w wojsku i służbie zdrowia. Jak medycy zaczną chorować po tych preparatach to dopiero będzie armagedon. Medycy są teraz tak podzieleni że w życiu się nie zjednoczą z małymi wyjątkami.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.