Pozew islamistów przeciwko uczelni odrzucony

Opublikowano: 26.08.2020 | Kategorie: Edukacja, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 221

Sąd federalny w USA odrzucił pozew przeciwko uczelni w Arizonie i jej profesorowi, wniesiony przez muzułmańskiego studenta i lokalny oddział organizacji CAIR (Council for American-Islamic Relations).

Student i CAIR domagali się, aby profesor Nicholas Damask i uczelnia zaprzestali uczenia pewnych treści, których „głównym rezultatem jest potępianie islamu”.

Profesor Damask prowadził kurs online z polityki światowej na Scottsdale Community College w Arizonie i w maju w teście kończącym kurs znalazły się trzy pytania związane z terroryzmem i islamem. Student Mohamed Sabra umieścił pytania w mediach społecznościowych i wybuchła awantura.

Uczelnia początkowo odcięła się od profesora i obiecała w jego imieniu, że pytania („niedokładne” i „nieodpowiednie”) zostaną usunięte, a on sam przeprosi, ale profesor niczego takiego nie zrobił, a władze szkoły zostały zmuszone do przeproszenia profesora za podważanie jego prawa do nauczania według własnego programu.

Mohamed Sabra wniósł pozew twierdząc, że odpowiedział na pytania zgodnie z zasadami swojej wiary, ale odpowiedzi nie zostały uznane. Odpowiadanie na pytania oznaczało według niego, że albo dostanie złą ocenę, albo będzie musiał wyprzeć się swojej religii.

Sędzia Susan Brnovich oddaliła pozew stwierdzając, że od Sabry nie wymagano zmiany jego poglądów, a jedynie wykazanie zrozumienia materiału nauczanego na kursie. „Pan Sabra został po prostu skonfrontowany z poglądami i perspektywami niezgodnymi z jego własną perspektywą religijną” – oznajmiła sędzina.

„Odczułem ulgę po decyzji sądu” – powiedział profesor Damask. „Cywilizacja wygrała. To, czego domagała się w tej sprawie CAIR, to użycie Pierwszej Poprawki (o wolności słowa, religii i zgromadzeń – red.) przeciwko niej samej”.

Autorstwo: (gl)
Na podstawie: Azcentral.com
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 7, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o