Pożary w Amazonii to „sprawka” Leonardo DiCaprio?

Opublikowano: 01.12.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1134

Hollywoodzki aktor Leonardo DiCaprio zaprzeczył oskarżeniom prezydenta Brazylii Jaira Bolsonaro o sponsorowanie organizacji pozarządowych, które rzekomo podpalają Amazonię.

W poniedziałek cztery osoby z różnych organizacji pozarządowych zostały zatrzymane pod zarzutem podpalenia w celu uzyskania dotacji – zatrzymani rzekomo próbowali sprzedać World Wildlife Fund (WWF) zdjęcia z pożarów, w które byli zaangażowani.

Bolsonaro powiedział w piątek, że DiCaprio „bierze udział w paleniu Amazonii” płacąc pół miliona dolarów organizacjom pozarządowym, które dystrybuują zdjęcia pożarów. Prezydent nie przedstawił żadnych dowodów na prawdziwość swoich słów. Według policji, co najmniej trzy organizacje pozarządowe były zaangażowane w podpalenia w celu uzyskania funduszy od różnych organizacji.

„W czasach kryzysu dla Amazonii wyrażam swoje poparcie dla tych mieszkańców Brazylii, którzy próbują ocalić swoje dziedzictwo narodowe i kulturowe… Stawką jest przyszłość tych niezastąpionych ekosystemów i z dumą popieram grupy, które je chronią. Chociaż (oni) są godni wsparcia, nie finansowaliśmy organizacji, które stały się celem (ataku)”, napisał DiCaprio na „Instagramie”.

Silne pożary w lasach Amazonii rozpoczęły się w sierpniu i wywołały głośną reakcję społeczności międzynarodowej. W sierpniu DiCaprio i kilku innych filantropów utworzyło fundusz ratunkowy dla lasów amazońskich wart 5 milionów dolarów, aby rozwiązać pilne zadania w celu uratowania „płuc planety”.

Według Instytutu Człowieka i Środowiska Amazonii (Imazon) obszar z całkowicie wyciętą (zmniejszoną) pokrywą leśną w brazylijskiej Amazonii we wrześniu wzrósł o 80% w porównaniu z tym samym okresem w 2018 roku.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o