Pożary w Amazonii to „sprawka” Leonardo DiCaprio?

Opublikowano: 01.12.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2015

Hollywoodzki aktor Leonardo DiCaprio zaprzeczył oskarżeniom prezydenta Brazylii Jaira Bolsonaro o sponsorowanie organizacji pozarządowych, które rzekomo podpalają Amazonię.

W poniedziałek cztery osoby z różnych organizacji pozarządowych zostały zatrzymane pod zarzutem podpalenia w celu uzyskania dotacji – zatrzymani rzekomo próbowali sprzedać World Wildlife Fund (WWF) zdjęcia z pożarów, w które byli zaangażowani.

Bolsonaro powiedział w piątek, że DiCaprio „bierze udział w paleniu Amazonii” płacąc pół miliona dolarów organizacjom pozarządowym, które dystrybuują zdjęcia pożarów. Prezydent nie przedstawił żadnych dowodów na prawdziwość swoich słów. Według policji, co najmniej trzy organizacje pozarządowe były zaangażowane w podpalenia w celu uzyskania funduszy od różnych organizacji.

„W czasach kryzysu dla Amazonii wyrażam swoje poparcie dla tych mieszkańców Brazylii, którzy próbują ocalić swoje dziedzictwo narodowe i kulturowe… Stawką jest przyszłość tych niezastąpionych ekosystemów i z dumą popieram grupy, które je chronią. Chociaż (oni) są godni wsparcia, nie finansowaliśmy organizacji, które stały się celem (ataku)”, napisał DiCaprio na „Instagramie”.

Silne pożary w lasach Amazonii rozpoczęły się w sierpniu i wywołały głośną reakcję społeczności międzynarodowej. W sierpniu DiCaprio i kilku innych filantropów utworzyło fundusz ratunkowy dla lasów amazońskich wart 5 milionów dolarów, aby rozwiązać pilne zadania w celu uratowania „płuc planety”.

Według Instytutu Człowieka i Środowiska Amazonii (Imazon) obszar z całkowicie wyciętą (zmniejszoną) pokrywą leśną w brazylijskiej Amazonii we wrześniu wzrósł o 80% w porównaniu z tym samym okresem w 2018 roku.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.