Pożar magazynu ropy w Bejrucie w Libanie

Opublikowano: 12.09.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 410

W porcie w stolicy Libanu znowu doszło do olbrzymiego pożaru. Jak podaje agencja Reutera, płonie magazyn, w którym przechowywano opony i paliwo.

https://www.youtube.com/watch?v=O2pkx1ESCPI

Na miejscu sytuację kontrolują wojskowe śmigłowce. Mieszkańcom zaleca się pozostawanie z dala od portu. Przerażeni mieszkańcy wybiegli na ulice. Okazało się, że płonie magazyn w porcie. Mieszkańcy uciekli z okolic portu, pracujących w pobliskich firmach zwolniono do domów. Jak podaje Czerwony Krzyż, sytuacja jest napięta i nikt nie wie już co się dzieje.

Na początku sierpnia doszło w Bejrucie do wybuchu zmagazynowanych w porcie 3000 ton azotanu. Zginęło wówczas prawie 200 osób, a około 6500 zostało rannych. Około 300 000 osób zostało bez dachu nad głową. Z misją ratunkową do Libanu ruszyli wówczas również polscy strażacy.

Źródła w NATO donoszą, że sytuacja na świecie jest bardzo napięta, konflikt zbrojny między Chinami a USA wisi na włosku. To kieruje nasze spojrzenie na Polskę, ponieważ jak donoszą zagraniczne media, obecnie prowadzone są wspólne manewry wojskowe Rosji i Chin na terenie Białorusi, skąd już tylko kawałek drogi do Warszawy. Dodajmy, że w ostatnim czasie tysiące Polaków otrzymują pilne wezwanie do wojska. Przypadek? Czy przygotowanie do wojny?

Źródło: Globalne-Archiwum.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.