Powstała partia mniejszości niemieckiej

Opublikowano: 03.12.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 838

Nazywa się oryginalnie: Regionalna Mniejszość z Większością. Oto powstała nad Wisłą nowa partia regionalna – i zdecydowanie „niepolska”.

“Pomysł, by rozpocząć procedurę rejestracji pojawił się już w lipcu, gdy zaczęto mówić, że być może w wyborach będą mogły uczestniczyć wyłącznie partie polityczne” — powiedział mediom poseł Mniejszości Niemieckiej w Polsce Ryszard Galla. “Staraliśmy się być przezorni. Wniosek razem ze statutem partii i podpisami ponad 1000 osób został złożony w Sądzie Okręgowym w Warszawie (co nie znaczy, że osoby, które udzieliły poparcia należą do partii). Spodziewamy się, że rejestracja nastąpi przed końcem 2017 roku. Jeśli będzie można wziąć udział w wyborach tylko jako partia, wystartujemy. Jeśli nie, być może wcale nie będziemy tego ruszać i pozostaniemy przy formule Komitetu Wyborczego Wyborców Mniejszość Niemiecka.”

“Uważamy, że w partii regionalnej może być duża siła — ale łatwo nie będzie, bo nasz elektorat nie jest przekonany do głosowania na partie” — powiedział mediom drugi lider, Roman Kolek. “Z drugiej strony, chcemy zaproponować coś więcej. Nasze założenia dotyczą także chrześcijańskiej tradycji, demokracji, uznania zasad konstytucji i dbania o nasz region oraz reprezentowania wspólnoty regionalnej. Uważam, że sytuacja na polskiej scenie jest na tyle złożona, że należałoby naszych wyborców przekonywać, że to jest dobre wyjście, a polityką trzeba się interesować. Wierzę, że jest wielu ludzi nie nastawionych wąsko, nacjonalistycznie. Jestem członkiem mniejszości niemieckiej, ale czuję się także Polakiem i uważam, że jestem godny reprezentowania wszystkich obywateli. Uważam, że to jest alternatywa wobec walczących ze sobą twardo partii politycznych.”

Cała grupa założycielska związana jest z Opolem. Do tej pory działali lokalnie, nie potrzebowali partyjnego szyldu, bo — jak przyznał poseł Galla, „szyld Mniejszości Niemieckiej” jest wartością samą w sobie. „Ukryta opcja niemiecka” rozważa stworzenie wspólnej listy opozycyjnej do sejmiku województwa śląskiego. Propozycja ta padła od marszałka Andrzeja Buły z Platformy Obywatelskiej.

Najwyraźniej grupa mniejszości niemieckiej zamierza dmuchać na zimne i przed wyborami samorządowymi zabezpieczyć swoje pozycje, zwłaszcza, że ostatnio PiS znów zaczyna gmerać przy ordynacji wyborczej. W zeszłym roku MN stanowiła sól w oku wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego, z pochodzenia opolanina. Jaki był wielkim entuzjastą powiększenia miasta i wchłonięcia przez nie okolicznych gmin: Dobrzenia Wielkiego, Dąbrowy, Prószkowa i Komprachcic. Natomiast Mniejszość Niemiecka nie zgadzała się na takie rozwiązanie, argumentując, że wówczas nie będzie stanowiła już 20 procent ludności i straci swoje prawa. Niemcy w gminie urządzili konsultacje społeczne w tej sprawie, jednak wiceminister sprawiedliwości twierdził, że pomijali osoby będące za pomysłem powiększenia Opola. Echa tej niezgody na pewno będą jeszcze słyszalne w roku wyborczym.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. Gats 03.12.2017 10:24

  To bardzo niebezpieczna informacja, za chwile Ukraincy tez zaczna sie organizowac, zaczyna sie od partii, konczy na rozwalaniu kraju od srodka.

 2. Anonymous-X 03.12.2017 13:02

  Mniejszość niemiecka w Polsce powinna być pozbawiona wszelkich praw, dopóki niemcy nie przyznają polakom mieszkającym w niemczech statusu mniejszości narodowej.

 3. Cami 03.12.2017 21:33

  całą Nowoczesną tam: SCHMIDT, LUBNAUER, PETRU, SCHEURING, HENNIG, LIEDER – toz to sami jak widac z dziada/pradziada Polacy z krwii i kosci nie dzialajacy na szkode Polski 🙂

 4. Gats 04.12.2017 07:48

  Chcialym zeby solidny dziennikarz śledczy przyjrzal sie partii “nowoczesnej” i napisal ksiazke na jej temat. To z pozoru zbieranina komediantow w stylu petru ale oni w Polsce robią konkretną krecią robotę. Szkalują nasz kraj na arenie miedzynarodowej i robia z Polakow pośmiewisko.

 5. Husar 04.12.2017 09:50

  Umacnianie v kolumn niemieckich. Ukraińcy w Polsce to taki dodatek do v kolumn niemieckich. Niemcy planują rozerwanie polityczne Polski.
  Poprzez wieloletnie działanie po II wojnie światowej antypolskiej propagandy ukrytej pod podwójnymi standardami udeżają na inżynierią społeczną.
  Doktryna: słaba Polska to silne Niemcy.
  Kreują nowoczesne ideologie i rzekomo jakąś świetność europejską. Słowo europejskość ma budzić złudne odczucia świetności i jakieś wspałniałoci do której niby wszyscy chcieliby przynależeć. ( urabianie inżynierią społezną).
  Takimi ideologiami osłabiającymi Polską Rację Stanu są wszelakie ideologie lewicowe, liberalne, kapitalistyczne i proeuropejskie. Wszystkie lansowane w Polsce jako nowoczesne i przyszłościowe, tak aby każdy chciał należeć do takiego grona środowiska, a którym to środowiskiem będą sterować z zza kurtyny Niemcy. Pod parasolem tych ideologii lansowanych przez inżynierię społeczną jako broń przeciw Polsce, Niemcy ukrywają v kolumny niemeickie i budują podległą pod niemiecki but Polskę, jako ich kolonię.
  W sejmie polskim i rządzie polskim powinny przecież być tylko partie narodowe realizujące polską rację stanu no bo na logikę kto inny ma to robić, bo nie przeciez proeuropejskie środowiska. A na dziś w polskim sejmie nie ma żadnych partii narodowych…a pełno jest środowisk liberalnych i proeuroepjskich reprezentujących obcy interes lub wyrażających polską rację stanu w taki spsób podległy oraz jakieś mniejszości niemieckie i żydowskie – co jest w ogóle jakimś skandalem ! Czy w Izraelu i Niemczech jest jakaś polska mniejszość narodowa ?
  Więc jakiekolwiek partie niemieckie i mniejszości narodowe powinny być w Polsce polikwidowane. Jak chce sie tym narodowością politykę uprawiać mają swoje państwa mogą tam wracać i się udzielać. Tu jest Polska i tu maja rządzić Polacy – Słowianie.
  Kolejna sprwa rządy kompradorskie (kolonialne ) po 89 r w ramach inżynierii społecznej budowały swoją warstwę społeczną tzw v kolumny niemieckie ( europejskie) uwłaszczając się na majątku polskim. W ramach paktu uderzono mocno w społeczeństwo polskie tworząc trudne warunki do życia w pańswie polskim dla rodzimych Polaków. W ramach hierarchii narodów zgodnie z nazistowskimi niemcami i ich ideologią Polska w UE jest jako “bydło” robocze robiące na dobrobyt i socjal ludów zachodu i tak jesteśmy ustawienie w IV rzeszy niemiecko watykanskiej zwanej UE. Rządy po 89r prowadziły celową i przemyślaną politykę wyprzedaży majątku narodowego Polski w obce ręce szczególnie niemiecki oraz co najgorsze wyganianie najsilniejszej warstwy społecznej o największym potencjale na emigracją. Tak aby młodzi ludzie marnowali swój potencjał na zachodzie na zmywaku zamiast budować dobro i siłę narodu i państwa polskiego ku przyszłym swoim pokoleniom !!! Polska krwawi bo jej najcenniejszy kwiat jest maronuje się w jakiś prymitywnych ludach tworzących państwa europy zach. A dlaczego UE nazywa się UE ? Bo przecież ludy zachodu od lat stosują politykę podwójnych standardów i nie powiedzą walecznym Słowianom chodźcie przyłączcie się do IV rzeszy niemieckiej !!!
  Trzeba zbudować silny front narodowy, który zepchnie finansowane zzewnątrz partie kompradorskie niszczące Poslkę .

 6. Cami 04.12.2017 10:19

  z drugiej str niech sobie takie partie mniejszosci tez sa w sejmie, ale konstytucyjnie zeby ilosc takich czlonkow nie mogla przekroczyc np. 1 szt – wiec niech jest – ma prawo glosu, ale nie zeby mi cokolwiek w moim kraju probowal przeglosowywac pod dyktando “okupanta” 🙂
  jak widac po rzadach poprzednikow (kamienice, gaz itp.) sprzedawczykow w tym kraju nie brakuje – i przede wszytskim rozliczyc ich co do 1 pln – ku przestrodze kolejnych co lape wyciagna nie po swoje – niech zawsze wiedza ze jak przyjda nastepni to ich doszczetnie rozlicza !!!
  i tu nie wazne kto? jaka partia? – wazne zeby z kazdej ukradzionej zlotowki z imienia i nazwiska rozliczac te ka…lie !

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.