Powstał żydowski ruch na rzecz niepodległego Kurdystanu

Opublikowano: 29.11.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1065

Grupa wpływowych przedstawicieli żydowskiego lobby w Europie i Ameryce Północnej postanowiła zawiązać ruch na rzecz niepodległości Kurdystanu. Organizacja nazwana oficjalnie Żydowską Koalicją na rzecz Kurdystanu de facto zainauguruje swoją działalność dzisiaj, bowiem właśnie na 29 listopada zaplanowano organizację konferencji o Kurdystanie, której gospodarzem jest izraelski parlament.

Założycielem Żydowskiej Koalicji na rzecz Kurdystanu jest oficjalnie Joel Rubinfeld, szef Belgijskiej Ligi przeciwko Antysemityzmowi, stąd też siedzibą organizacji będzie Bruksela. Poza nim w ścisłym kierownictwie ruchu znaleźli się głównie żydowscy lobbyści z Europy i Ameryki Północnej, kilku rabinów, były kanadyjski minister sprawiedliwości Irwin Cotler, dwójka znanych „łowców nazistów” w postaci Serge i Beaty Klarsfeldów, a także rabin Abraham Cooper z Centrum Szymona Wiesenthala.

Głównym celem organizacji ma być podejmowanie wysiłków na rzecz uzyskania niepodległości przez Kurdystan, bowiem Izrael ma być jednym z niewielu, jeśli nie jedynym państwem w pełni popierającym niepodległościowe aspiracje Kurdów. Z tego powodu założyciele Koalicji twierdzą, iż sprawa kurdyjska jest bardzo dobrze znana w Izraelu, podczas gdy choćby amerykański prezydent Donald Trump porzucił Kurdów po ich konflikcie z irackim rządem, który spacyfikował władze Regionu Kurdystanu po przeprowadzeniu nielegalnego referendum w sprawie secesji.

De facto działalność ruchu zostanie zainaugurowana w środę 29 listopada, kiedy w izraelskim Knesecie rozpocznie się konferencja poświęcona Kurdystanowi i Izraelowi jako rzekomo jedynymi strukturami opowiadającymi się za pokojem na Bliskim Wschodzie.

Na podstawie: Kurdistan24.net
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.