Powstał Zespół Parlamentarny ds. Obrony Kierowców

Opublikowano: 21.11.2023 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2298

Konfederacja Wolność i Niepodległość założyła Zespół Parlamentarny ds. Obrony Kierowców. Jego przewodniczącym będzie poseł Bartłomiej Pejo.

Jak przekazali na konferencji prasowej politycy Konfederacji, jest wiele spraw dotyczących kierowców, którymi trzeba się pilnie zająć. Wśród najważniejszych wymieniono wysokie ceny paliw, horrendalne mandaty, zakaz rejestracji aut spalinowych i wjazdu starszych samochodów do centrów miast, podatki od aut spalinowych czy szeroko pojęta polityka antysamochodowa.

„Jako jedyni stajemy w obronie interesu kierowców i sprzeciwiamy się klimatycznym wariatom, którzy chcą nam odbierać wolność i nakładać na nas kolejne podatki!” – mówią przedstawiciele Konfederacji. „Polacy codziennie, masowo korzystają z samochodów spalinowych, głównie spalinowych, żeby dostać się nimi z punktu A do punktu B. Jeżdżą nimi do pracy, odwożą dzieci do szkoły, jeżdżą na wycieczki, wakacje i wiele innych. Rząd zaczął tych wszystkich kierowców traktować jako głównego sponsora imprezy” – mówił poseł Ryszard Wilk.

Jako przykład wskazał ciągłe podnoszenie ceny paliwa, wprowadzanie nowych podatków i opłat, podwyższanie taryfikatorów mandatów. „Rząd po prostu kierowców łupi” – nie ma wątpliwości Wilk. Cała konferencja do obejrzenia wyżej.

Autorstwo: KM
Źródło: NCzas.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

10 komentarzy

 1. Stanlley 21.11.2023 17:00

  Mają refleks….

 2. niusy 21.11.2023 19:58

  A mandaty są horendalne? Mandat w sensie grzywny czy puntów karnych? Bo za przekroczenie prędkości o 50km/h jest grzywna 2000zł, czyli … 2% rocznego wynagrodzenia! Punkty w istocie są absurdalne! 10pkt za to przekroczenie to mniej więcej 50% rocznego limitu. I to +50km/h to jest tylko przykład. 10pkt jest za wiele błahych wykroczeń. Wymuszenie na pasach, które wcale nie musi mieć charakteru wymuszenia by dostać te punkty. Sądy obniżają grzywny za wykroczenia np zamiast 2000, 800, ale nie mogą zmniejszyć ilości punktów. Swoją drogą … jeśli ktoś dostaje punkty to już nie ma powodu okradać go z majątku choćby to było tylko 2% rocznego wynagrodzenia. No i tym kto ujął się kierowcami był już dawno Dobromir Sośnierz, który z Konfederacji odszedł z dość oczywistych powodów. Mówił o tym, że ‘nikt tak nie jeździ’ o strefach 30 i 50. O bezzasadności karania za opóźnienie w przeglądzie. I co oni teraz będą robili?!

 3. kufel10 21.11.2023 21:32

  @ niusy – w usa za przekroczenie o 50 może być więzienie. Nasi rodacy za kierownicą bardzo kozaczą, szczególnie jak kupią niemieckie marki, zatem mandaty są bardzo dobre, powinno jeszcze być pałowanie wg uznania milicjanta i 48h. Ja mam bardzo mocne i szybkie samochody i kiedy jest 50 to jadę 50-60, bo takie są zasady, a cytowanie takiego kudłatego pociotka to nie jest dobry pomysł, to zwykła wsza.

 4. flipper 21.11.2023 22:07

  Już mam dość bezczelności i uprzywilejowania pieszych na pasach, jeśli chociaż to im się uda zmienić, to uznam ze cos się im udało zrobić; bo jakoś nie wierze ze wszystkie zmiany pisiorskie, jak podatki, akcyzy, mandaty, punkty i strefy uda im się cofnąć. Ale gdyby się udało – to szacun!
  No i oczywiście – jak im duduś oczywiście tego nie zawetuje.

 5. Denisrozrabiaka 22.11.2023 00:51

  “Powstał Zespół Parlamentarny” – poprawcie mnie ale za to się dostaje ekstra kasę.
  A zespół parlamentarny ds smoleńska od Macierewicza nie pokazuje rezultatów, bo to “zaszkodzi interesom amerykanskim”(?) – cytat Macierewicza odnośnie jedwabnego szlaku.

 6. las 22.11.2023 07:12

  @kufel10 widzę że masz syndrom sztokholmski. Chętnie bym zobaczył jak przyjmujesz paly na grzbiet za nieustąpienie na pasch pieszemu bo przy dzisiejszych przepisach w tym zakresie i pod warunkiem że jeździsz w mieście gwarantuje Ci że jadąc za tobą przez 30 minut nagrałbym kilka takich wykroczeń w Twoim wykonaniu.

 7. Stanlley 22.11.2023 11:25

  Ostatni raz dla kierowców coś zrobił Liroy – Piotr Marzec? Bez zespołów za które się dostaje kasę, bez rozgłosu – napisali poprawkę i on ją firmował i przypominał…. Jaka jest wdzięczność? Już nie jest posłem… Dzięki niemu nie ma durnych mandatów za brak dowodu rejestracyjnego przy sobie. Tak to walili mandaty za taką głupotę – mimo że wszystko jest w cepiku.

 8. las 22.11.2023 12:52

  @Stanlley-ja już od dawna obserwuje całkowite oderwanie wyborów od rzeczywistości więc mnie to nie dziwi. Chyba motłoch nie powinien mieć praw wyborczych tak jak to było w greckiej demokracji. Teraz to jakieś plebiscyty na kto lepiej wygląda, w jakim towarzystwie się przebywa, kogo więcej w mediach pokazują, z jakim pseudoseiatopogladem się dany osobnik identyfikue. Nie oglądam mediów ścieku glownego ale tak czy inaczej widzę pompowanie laleczki Chuckie i jak nic nie popsuje to będzie to przyszły prezydent tego nieszczęsnego kraju-widac takie decyzje za kurtyna zapadły.

 9. kufel10 22.11.2023 16:29

  @lat – marna psychoanaliza. Nie znasz mnie, ale wyczuwam że masz niemiecki samochód i robisz zakupy w zagranicznych sklepach jak reszta lemingów. Paszliwpiździec jak to mawiał naród zza buga.

 10. niusy 22.11.2023 19:51

  @las, Ja nie rozumiem nadziei pokładanych w wyborach powszechnych. Przecież one są po to by zamiast wszystkich ludzi decydowało wąskie grono. Oraz, by narzucić zasady a nie akceptować różnorodność by każdy mógł decydować.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.