Powstał Komitet Obrony „Gazety Wyborczej”

Opublikowano: 28.06.2021 | Kategorie: Gospodarka, Media, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1143

W Agorze powstał trzeci już związek zawodowy zrzeszając jej pracowników. Tym razem nosi on nazwę Komitetu Obrony „Gazety Wyborczej” i nie będzie zajmował się w pierwszej kolejności sprawami pracowniczymi. Organizacja jest bowiem nastawiona na walkę z planami połączenia w jeden pion gazety oraz jej dwóch portali internetowych, co jest obiektem sporu z władzami spółki.

Już w tym tygodniu trzej liderzy Komitetu Obrony „Gazety Wyborczej” mają ogłosić deklarację związkową. Sama organizacja ukonstytuowała się w zeszły piątek, a akces do niej miało zgłosić kilkadziesiąt osób. Tworzony przez nich związek zawodowy ma być niezależny od największych central związkowych, choć deklaruje chęć współpracy z NSZZ „Solidarność” i Komisją Zakładową OPZZ Inicjatywa Pracownicza.

Wśród założycieli Komitetu Obrony „Gazety Wyborczej” znaleźli się pracownicy samego dziennika. Sprzeciwiają się oni utworzeniu jednego pionu biznesowego z papierowej gazety oraz portali Gazeta.pl i Wyborcza.pl. W tym zakresie nowa organizacja wspiera szefostwo „Gazety Wyborczej”, które przygotowuje się właśnie do podjęcia rozmów z kierownictwem spółki Agora S.A.

W negocjacjach ma pośredniczyć specjalny mediator. Szefowie gazety domagają się bowiem od spółki cofnięcia szeregu jej decyzji, dotyczących głównie zamrożenia wszelkiego rodzaju decyzji personalnych i strukturalnych. Agora nie zrealizowała jednak wcześniejszych postulatów, czyli nie przywróciła do pracy jednego z wydawców i nie włączyła kompetentnych osób do nadzorowania integracji wspomnianych tytułów.

Portal „Wirtualne Media”, powołując się na jednego z anonimowych pracowników „Gazety Wyborczej”, wskazuje na niewielkie szanse na porozumienie między dziennikarzami i władzami spółki. Pismacy lewicowo-liberalnej gazety uważają bowiem, że władze spółki i tak przeprowadzają dalej zapowiadane przez siebie zmiany.

Konflikt w „Gazecie Wyborczej” ciągnie się od maja. Właśnie wówczas Agora S.A. zapowiedziała chęć połączenia wspomnianych podmiotów, aby w ten sposób zwiększyć sprzedaż cyfrowych subskrypcji oraz wpływów reklamowych. Rada redakcyjna dziennika skrytykowała jednak te plany, bo miały wiązać się z ograniczeniem niezależności dziennikarskiej, a przede wszystkim ze zwolnieniami pracowników.

Na podstawie: WirtualneMedia.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 1,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Irfy
Użytkownik
Irfy

Ach… Wyborcza. Awangarda progresywizmu, tęczowa pochodnia zielonego postępu. Hunwejbini niebinarności, wierni wyznawcy idei Grety Thurnberg. Wielbiciele “uchodźców” i islamu postrzeganego jako religia pokoju. Obrońcy wolności słowa i praw człowieka, rozumianej jako wolności do nieograniczonej cenzury treści nie po linii redakcyjnej. Oraz wolności człowieka do brania udziału w eksperymentach medycznych.

Zaprzysięgli ekolodzy, z największą liczbą reklam samochodów na centymetr kwadratowy strony. Wrogowie konsumpcjonizmu, z taką ilością reklam zbędnych dupereli, że bez ad-blocka otwarcie wymagałoby komputera kwantowego. Czciciele miejscowych celebrytów. Im bardziej homo, tym lepiej, ale żona byłego piłkarza też może być.

I takie oto pięknoduchy żrą się o kasę. Cóż… wyciągnę maszynę do ekologicznego popcornu (tak tak, mam taką w domu), zrobię kubeczek albo dwa i popatrzę na to pocieszne przedstawienie. Mam nadzieję, że admin WM uraczy nas kolejnymi wieściami z frontu :P

fso1500
Użytkownik
fso1500

Tak działa niewidzialna ręka rynku żyda Balcerowicza. Chce się powiedzieć,
iż historia zatoczyła się…