Powstaje wspólny unijny rejestr antyterrorystyczny

Opublikowano: 14.09.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 109

Nowy rejestr tworzony jest przez unijną organizację Eurojust, która koordynuje postępowania prawne wśród państw członkowskich.

W rejestrze znajdą się informacje o śledztwach i procesach osób związanych z terroryzmem, w tym powracających członków Państwa Islamskiego, którzy mają obywatelstwo europejskie. Na Bliskim Wschodzie jest ich obecnie około 1300, z tego połowa to dorośli. Procesy przeciwko nim często są niemożliwe z powodu braku dowodów.

Nowy rejestr ma umożliwić sprawniejsze przekazywanie informacji o podejrzanych, a przede wszystkim umożliwiać prowadzenie procesu tam, gdzie są większe szanse skazania za popełnione przestępstwa.

Autorstwo: (g)
Na podstawie: Reuters.com
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o