Powstaje Krajowa Grupa Spożywcza

Opublikowano: 07.04.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1702

Jak informuje PAP, siedem spółek z sektora rolno-spożywczego stworzy polski holding spożywczy.

Państwowy sektor spożywczy zostanie skonsolidowany w jeden silny podmiot, który będzie wspierał politykę spożywczą państwa.

Będzie to podmiot przetwórczy i handlowy. Jak podkreślił na wtorkowej konferencji prasowej szef Ministerstwa Aktywów Państwowych, nie ma innej drogi, jeśli Polska ma zachować suwerenność i bezpieczeństwo w kluczowych sektorach gospodarki.

Holding będzie zabezpieczył potrzeby żywnościowe państwa, współpracował z rolnikami, zapewniał szybkość dostaw i przetwórstwa, a także przeciwdziałał zmowom cenowym.

Źródło: NowyObywatel.pl

9

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.