Powrót prezydenta do kraju

Opublikowano: 24.09.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 588

Prezydent Jemenu Ali Abdullah Salih powrócił do stolicy kraju, Sany, po ponad trzymiesięcznym leczeniu w Arabii Saudyjskiej. Wyjazd spowodował nieskuteczny zamach przeprowadzony na życie dyktatora jeszcze w czerwcu. Brytyjski dziennik “The Guardian” ocenia, że powrót Saliha może nasilić napięcie pomiędzy wojskami rządowymi i siłami wspierającymi opozycjonistów.

Jemen jest jednym z tych państw, które w najbardziej burzliwy sposób doświadczają wydarzeń związanych z rewolucjami w świecie arabskim. Rebelia przeciwników rządzącego państwem od 33 lat dyktatora napotyka na ogromny opór ze strony lojalnych wobec władzy służb siłowych. Tylko od niedzieli starcia przyniosły śmierć blisko 100 osób.

Salih powrócił do Syrii prywatnym samolotem, a sam przylot nie miał oficjalnej oprawy. Nie został także pokazany w oficjalnej telewizji państwowej, nadającej jedynie archiwalne przemówienia prezydenta.

Opracowanie: Łukasz Drozda
Źródło: Lewica


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.