Powołano nowego prezesa IPN

Opublikowano: 25.07.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1056

Procedura wyboru prezesa Instytutu Pamięci Narodowej pokazuje jak ważna to dla Polski funkcja. To wspólny wybór ekspertów, historyków i polskiego parlamentu. To zaszczyt, że mam możliwość służyć Polsce – powiedział nowy prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Karol Nawrocki.

W piątek Senat wyraził zgodę na wybór Karola Nawrockiego na prezesa IPN. Za jego kandydaturą głosowało 52 senatorów, 47 było przeciw, jeden wstrzymał się od głosu.

W pierwszym po objęciu funkcji wywiadzie dla Polskiego Radia 24 Nawrocki podkreślał, że w wolnym demokratycznym kraju debata osób o zupełnie różnych poglądach, np. na wydarzenia historyczne, świadczy właśnie o tej wolności i demokracji. „Warto, aby wszystkie strony życia politycznego i społecznego o tym pamiętały” – dodał. Mówiąc o swoich planach prezes IPN zapowiedział, że to, co dobrze funkcjonuje i służy działalności IPN zostanie utrzymane, a to, co działa źle, zostanie usunięte.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.