Powodzianie mogą zostać ewakuowani wgłąb Rosji

Opublikowano: 10.06.2023 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1674

Pełniący obowiązki gubernatora obwodu chersońskiego Wołodymyr Saldo powiedział, że do tej pory z zalanych obszarów regionu ewakuowano ponad 5800 osób. Polityk twierdzi, że 243 z nich to dzieci, a 62 to osoby o niskiej mobilności — poinformował na swoim kanale na „Telegramie”. Jednocześnie zaznaczył, że ostrzał regionu przez ukraińskich bojowników nie ustał, co komplikuje pracę ratowników. Jednak ci ostatni skutecznie radzą sobie z zadaniami transportu ludzi w bezpieczne miejsca. „Niestety, są ofiary śmiertelne, co jest nieuniknione w przypadku katastrofy na taką skalę. Ich liczba wzrosła do ośmiu” – zauważył.

Pełniący obowiązki gubernatora podkreśla, że ze względu na celowe zwiększenie przez reżim kijowski wypuszczania wody przez elektrownię wodną na Dnieprze, poziom powodzi na terytoriach okręgów miejskich Alyoshkin i Golopristan utrzymuje się na maksymalnym poziomie 12 metrów. W tym samym czasie w dzielnicy miejskiej Nowokachowski poziom wody spadł o 2,5 metra do 9,5 metra. „W całym regionie zalanych jest łącznie 22 273 domów na 17 osiedlach. Zgodnie z prognozą, woda może być wysoka nawet przez 10 dni” – powiedział.

Szef regionu uważa, że poziom wody w zbiorniku kachowskim spadł już o 5 metrów. Zwraca też uwagę, że istnieje ryzyko spłycenia głównego kanału Kachowka, a tym samym powstaje zagrożenie ograniczenia dostaw wody pitnej dla ludności gminy Iwanowo, która obejmuje 4 tysiące osób. „W związku z tym poleciłem zorganizować dostawy wody do dzielnicy za pomocą studni artezyjskich, a także zorganizować dostawy wody pitnej transportem” – podsumował Saldo.

Mieszkańcy obszarów w obwodzie chersońskim zalanych w rezultacie wysadzenia Tamy Kachowskiej mogą w razie potrzeby zostać wysłani do innych regionów Rosji — poinformował Anatolij Suprunowski, zastępca szefa Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych. Według niego, w samym regionie utworzono 63 punkty tymczasowego zakwaterowania, które są przeznaczone dla 5 tysięcy osób. „Stale monitorujemy sytuację. Jeśli zostaną one zapełnione, zostaną zorganizowane prace nad przeniesieniem ludzi do innych regionów Federacji Rosyjskiej” – powiedział.

W sumie do tej pory ze stref powodziowych ewakuowano ponad 4 tys. osób. Ponad 500 z nich znajduje się w trzech tymczasowych miejscach zakwaterowania zorganizowanych w Hennyszka Gorka, Żeleznij Port i Skadowsk. Specjaliści ministerstwa zorganizowali wszystkie niezbędne prace na zalanym obszarze, aby zapewnić ludności wsparcie życiowe. „Na polecenie prezydenta Rosji Władimira Putina Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych zorganizowało wszystkie niezbędne prace związane z podtrzymaniem życia ludności” – powiedział, dodając, że urzędnicy Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych pomagają w ewakuacji mieszkańców. W strefie zagrożenia pracuje ponad 670 osób i ponad 220 pojazdów.

Źródło: pl.News-Front.info [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. LichoNiespi 10.06.2023 12:46

  Nalezy powolac ONZ niezaleznom komisje do zbadania tej sprawy.Najlepiej bylo by powolac az 3 takie niezalezne komisje, gdyz komisje jak komisje moga byc niezaleznie zaleznymi.

 2. LichoNiespi 10.06.2023 12:54

  I tak ukrainska komisja stwierdzila ze pomimo ze znalezionych odlamkow z napisami ..wyprodukowano na Ukrainie…to na pewno byla wina Rosji.
  Komisja grupy NO TO CO i komisja /-/ stwierdzili ze jesli to sie samo nie zrobilo to zrobila to Rosja,
  Polska komisja stwiewrdzila ze to jest niepotrzebne nawet jechac tam i badac te przyczyny polska komisja juz wie na pewno ze to zrobila Rosja.
  Rosyjska komisja stwierdzila byc moze to sie zrobilo samo z przyczy ze od dluzszego czasy zapora ta byla ostrzeliwana.

 3. LichoNiespi 10.06.2023 12:59

  A mnie sie wydaje ze to zrobila ta sama grupa /-/ktora zepsula most na Krymie, zepsula rurki chemiczne rurocjagu rosyjskiego , wyslala ptaki zelazne na siedzibe Kremu i inne niezwykle cuda zrobila , plus zepsula rurki z gazem na Baltyku.

 4. Stary Kulas 13.06.2023 12:38

  A niby gdzie mieli by, zamieszkujący ten rejon Rosjanie, być przez Rosjan prowadzących akcję ratowniczą ewakuowani? Do USA??

 5. vertus100 13.06.2023 17:27

  Licho zgadzam się. I jeszcze nie jedno zoabczymy przez tą grupę. Teraz zagadka co to będzie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.