Powódź w Australii

Opublikowano: 22.03.2021 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1945

Około 18 tys. osób opuściło swoje domy w stanie Nowa Południowa Walia na południowym wschodzie Australii z powodu silnych powodzi, wywołanych ulewami – poinformowała premier stanu Gladys Berejiklian.

Wcześniej lokalna gazeta „Sydney Morning Herald” przekazywała, że władze stanu otworzyły centra ewakuacyjne na tle powodzi i ulewnych deszczy, które trwają od piątku.

„Około 15 tys. osób zostało ewakuowanych z domów w regionie Mid North Coast, około 3 tys. ewakuacji przeprowadzono obecnie w rejonie Sydney – poinformowała premier w czasie brifingu. Nagranie wystąpienia zostało opublikowane na jej „Facebooku”.

Jak dodała Gladys Berejiklian, silne deszcze na razie nie ustąpią i wezwała lokalnych mieszkańców do zachowania ostrożności. Łącznie 38 terytoriów uznano za „strefę klęski żywiołowej” – oznacza to, że ludzie tam będą mogli otrzymać pomoc finansową – tysiąc dolarów australijskich (około 800 dolarów USA) na każdegoo dorosłego i 400 dolarów (300 dolarów USA) na każde dziecko.

Gazeta „Sydney Morning” Herald informuje, że według danych władz w stanie z powodu powodzi i ulew zostało zamkniętych 200 szkół, niedostępnych jest także wiele dróg. Straż pożarna Nowej Południowej Walii przekazała, że wiele regionów stanu przypomina teraz „morze wewnętrzne”.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Stanlley 22.03.2021 14:21

    powinni zacząć od ewakuacji kangurów!

  2. Radek 22.03.2021 15:00

    Czy przy ewakuacji przestrzegana zasad zachowania odległości z powodu covid? Max 2 osoby na ponton…? Przecież w ten sposób jak widać na filmie powodowali zagrożenie dla życia!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.