Potrzebny kryzys by utrzymać nowy porządek świata

Opublikowano: 24.01.2014 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 594

Rada Atlantycka jest uważana za bardzo wpływową organizację, blisko powiązaną z głównymi decydentami politycznymi na całym świecie. Rada jest prowadzona przez Gen. Brenta Scowcrofta, byłego doradcę bezpieczeństwa narodowego Geralda Forda i George’a H. W. Busha. Snowcroft również doradzał Barackowi Obamie. Harlan K. Ullman był głównym twórcą doktryny “szok i trwoga” i jest obecnie przewodniczącym grupy Killowen Group, która doradza liderom rządów.

W artykule zatytułowanym “Wojna z terrorem nie jest jedynym zagrożeniem” (“War on Terror Is not the Only Threat”) Ullman zapewnia, że “obecnie mają miejsce wstrząsające zmiany w geostrategicznym systemie”, wskazując na to, iż nie super potęgi militarne takie jak Chiny ale “niepaństwowi gracze”, tacy jak Edward Snowden, Bradley Manning i anonimowi hakerzy stwarzają największe niebezpieczeństwo dla “365 letniego systemu Westfalskiego” ponieważ zachęcają innych by stali się samowładni, usuwając system kontroli państwowej. “Niewielu to zauważyło, niewielu działa w tym kierunku” – zauważa Ullman, lamentując iż “rewolucja informacyjna i systemy natychmiastowej, globalnej komunikacji” udaremniają “nowy porządek świata” zapowiedziany przez prezydenta G. H.W. Busha ponad dwie dekady temu.

“Bez nadzwyczajnego kryzysu, niewiele da się zrobić aby cofnąć lub limitować zniszczenia przez nieudane lub upadające zarządzanie” pisze Ullman, wskazując, iż kolejny kataklizm a’la ataki na World Trade Center 9/11 pozwoliły by na ponowne przejęcie dominacji przez państwa “ograniczając, redukując i eliminując niebezpieczeństwa stawiane przez nowych, samowładnych, niepaństwowych aktorów”. Ullman konkluduje, że eliminacja niepaństwowych graczy i samowładnych jednostek “musi być zrealizowana” by utrzymać Nowy Porządek Świata.

W 2012 Patrick Clawson, członek wpływowego pro-izraelskiego think-tanku – Waszyngtońskiego Instytutu Polityki Bliskowschodniej (WINEP), również sugerował że USA powinno zaaranżować prowokację by rozpocząć wojnę z Iranem.

Troska Ullmana nad upadającymi instytucjami państwowymi i ograniczaniem ich wpływu przez samowładne jednostki, głównie dzięki internetowi, jest kolejnym znakiem paniki globalnych elit w odniesieniu do “globalnego politycznego przebudzenia” które choćby ostatnio wyrażało się przez takie osoby jak Edward Snowden, Julian Assange, Bradley Manning i rosnące rzesze ich zwolenników.

Autor: Paul Joseph Watson
Źródło oryginalne: PrisonPlanet.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

9 komentarzy

 1. W.W. 24.01.2014 10:28

  Ciekawe ilu wierzy, że to “terroryści” zaatakowali WTC?
  Kto i kiedy widział w ogóle “terrorystę”?
  Mówią nam, że “terroryści zaatakowali, zabili, podłożyli bombę itp”.
  Mówią nam także, że “troszczą się o nas”, że “idą do polityki tylko po to, aby nam pomagać” i że “robią to wszystko dla nas”.
  Mamy im wierzyć?
  .
  WW

 2. Perun 24.01.2014 11:22

  Zastanawiam się czy terroryzm w ogóle występuje dziś na świecie? Bo jeżeli terrorystą nazwać Palestyńczyka podkładającego bombę w Tel Awiwie to takiej samej definicji należałoby użyć do żołnierza AK czy Piłsudskiego z okresu zaborów a na to się nie zgodzę!!

 3. Murphy 24.01.2014 11:25

  @W.W.: Ja na pewno nie wierzę. Mnie przekonało nagranie z wywiadu z byłym rosyjskim wojskowym, który opowiedział, że było to kontrolowane wyburzenie przy pomocy ładunków nuklearnych umiejscowionych pod budynkami WTC. A w Pentagon nie uderzył samolot tylko rakieta Granit skradziona z wraku okrętu podwodnego Kursk. Materiał ma 4 godziny ale warty obejrzenia (Youtube -> Nuklearne wyburzenie World Trade Centre – wywiad z Dimitri Khalezovem)

 4. Murphy 24.01.2014 11:30

  @Perun: Terroryzm występuje a najczęstszym jego źródłem jest niestety sam rząd.

 5. Perun 24.01.2014 11:48

  @Murphy
  Jeżeli przyjąć taką definicję – to zgoda!

 6. matimozg 24.01.2014 14:06

  #1 W.W.
  “Ciekawe ilu wierzy, że to „terroryści” zaatakowali WTC?”
  Rzesze ludzi niestety. Myślę, że ogromna większość społeczeństwa. Ja zawsze polecam film http://www.youtube.com/watch?v=3wkUpr6y3FA
  On otworzył mi oczy kiedy jeszcze byłem kompletnym lemingiem i nie zdawałem sobie sprawy z tego co się dzieje na planecie.

 7. mgmg 24.01.2014 14:32

  Takie ataki jak na WTC zawsze przeprowadzają terroryści. Pytanie tylko kim oni byli i z czyjej inspiracji to zrobili?

 8. MilleniumWinter 24.01.2014 17:25

  Spoko spoko. NWO nie jest zagrożony ani trochę. Zdarzają się oczywiście incydentalne zgrzyty ale, jak widać po reakcji społeczeństwa, bez żadnego negatywnego efektu dla całości planu.

 9. fm 25.01.2014 00:06

  “… AF: Tak, dostaliśmy telefon z Kehilla [władza quasi-rządowa w społeczności żydowskiej w średniowieczu], że Ariel i jacyś chłopcy w Mosadzie. Oni dogadali się i okablowali budynki, i je zawalili. Miało być trudne zawalenie tych budynków, bo chcieliśmy budować nowe, a one starzały się i nadszedł czas by je zawalić. W ten sposób zrobiliśmy trochę szekli niszcząc budynek. Oh, Silverman [niezrozumiałe] był moim dobrym kolegą. Oni mają Larry’ego. On dostał dwa, dostał dwa za jeden tam, i podwoił ubezpieczenie, magicznie, tylko 3 miesiące zanim to się wydarzyło, i dostał dwa [?] z tego, czyli zarobił pieniądze cztery razy.

  Powinienem uczestniczyć w tym interesie. Zaprosił mnie, ale powiedziałem, oh, pomyślę o tym. Zabrało mi zbyt długo to myślenie, i wyciągnęli korek/wtyczkę, i budynki się zawaliły. Ale przynajmniej dostałem coś od rynku: American Airlines, londyńskiego Lloyd’sa, firma ubezpieczeniowa Alliance. . . A więc zarobiłem kilka szekli….”

  http://gazetawarszawska.com/2012/07/24/wywiad-rabin-abe-finkelstein-o-zydowskiej-kontroli-swiata-cz-1/

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.