Potężny wyciek ropy naftowej w USA

Opublikowano: 21.11.2017 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 6

Rurociąg Keystone, który jest tematem jednej z największych kampanii środowiskowych w historii Ameryki Północnej, właśnie doczekał się ogromnego przecieku. TransCanada, właściciel rurociągu, przyznał, że aż 800 000 litrów ropy wyciekło na powierzchnię. Przy tej ilości, przeciek jest klasyfikowany jako poważne zagrożenie ekologiczne.

Rurociąg Keystone dostarcza rozcieńczony bitumin, uzupełniony lekką ropą naftową z Montany i Północnej Dakoty do rafinerii w Illinois i Teksasie, skąd benzyna jest dystrybuowana na cały świat.

Chociaż rząd Obamy zawetował ekspansję rurociągu Keystone w 2015 r., dalej jest on w stanie przetransportować 590 000 baryłek ropy dziennie. Sprzeciw wobec rozwoju sieci rurociągu wynikał z dużej intensywności cieplnej transportowanej ropy, lecz pojawiły się również obawy dotyczące prawdopodobieństwa wystąpienia przecieku.

16 października, o 5:30 czasu lokalnego, TransCanada wykrył spadek ciśnienia w pobliżu miasta Amherst w Południowej Dakocie. Według TransCanada rurociąg został wyłączony po 15 minutach, jednak największy wyciek w historii zdążył nastąpić. Urzędnicy rządowi w Południowej Dakocie zostali powiadomieni pięć godzin później. Aktualizacje są zgłaszane na stronie internetowej firmy.

Wyciek miał miejsce z dala od wód powierzchniowych, co zwiększa szanse na to, że skutki nie będą katastrofalne. Aktywistka Ruth Hopkins, zauważyła jednak, że lokalizacja wycieku znajduje się blisko jeziora Traverse.

Nawet jeśli wyciek nie zanieczyści wód jeziora, wpłynie to negatywnie na rozwój Keystone, mimo, że prezydent Trump uchylił zakaz Obamy. Jest to również zła wiadomość dla innych rurociągów naftowych, takich jak pobliska Dakota Access, która również doświadczyła mniejszego wycieku w maju tego roku. To wydarzenie z pewnością będzie miało znaczący wpływ na powstawanie oraz ekspansję innych rurociągów w regionie.

Autorstwo: B
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Ropa wyciekła, czyli wróciła do środowiska skąd przecież pochodzi…

Szaman
Użytkownik
Szaman

Rozumiem że czytanie ze zrozumieniem to nie jest twoja najmocniejsza strona :P

“Rurociąg Keystone dostarcza rozcieńczony bitumin, uzupełniony lekką ropą naftową z Montany i Północnej Dakoty do rafinerii w Illinois i Teksasie”

W sumie brak umiejętności czytania to nic zaskakującego u osoby która pierdzieli takie głupoty. Nie w wspominając że chyba spałeś jak mówili że ropa pochodzi ze złóż głębinowych a nie gleby.

Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Nudzisz się, że się tak ciskasz i czepiasz?