Wielkie tornada w Niemczech i na Białorusi

Opublikowano: 26.05.2018 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 593

Turbulencje atmosferyczne nasilają się w ostatnich dniach i w ciągu jednego dnia zaobserwowano uformowanie się trąb powietrznych zarówno w Niemczech jak i na Białorusi. Oznacza to, że te gwałtowne zjawiska pogodowe mogą wkrótce wystąpić również w Polsce.

Potężne tornado zaobserwowano na Białorusi w regionie Gomel. Trąbę powietrzną uwieczniono na nagraniu wczoraj, tj. 24 maja 2018 roku. Nie ma doniesień aby zjawisko to wywołało jakieś zniszczenia.

U naszego zachodniego sąsiada, czyli w Niemczech również zaobserwowano spore tornado i do tego fenomenu doszło również wczoraj, 24 maja w pobliżu miasta Gross-Linden koło Giessen w Hesji.

Biorąc pod uwagę fakt, że do Europy Wschodniej nadciągają afrykańskie upały, można się spodziewać, że w konsekwencji dojdzie do silnej konwekcji, która sprowadzi na nas burze i trąby powietrzne. Od przynajmniej kilku lat nie są to już anomalie tylko typowe zjawiska występujące w naszej strefie klimatycznej w ciągu później wiosny i lata.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.