Potężne osuwisko w Norwegii

Opublikowano: 31.12.2020 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1945

Władze badają los 12 osób, a około tysiąca mieszkańców wioski w regionie Rumerike niedaleko Oslo zostało ewakuowanych. Około 15 domów zostało zmiecionych po osunięciu się ziemi, poinformowała NRK.

Potężne osuwisko ziemi miało miejsce w środę wieczorem w regionie Rumerike, na północny wschód od Oslo. Zapadło się kilka domów, mieszkańców trzeba było ewakuować, ale los kilku osób wciąż pozostaje nieznany. „Około 1,5 tysiąca osób w okręgu zostało ewakuowanych, policja szuka ocalałych” – podała telewizja.

W środę po południu na miejsce zdarzenia przybyła premier Norwegii Erna Solberg, która zapewniła, że ​​wszyscy, którzy ucierpieli w wyniku tej klęski żywiołowej i zostali bez dachu nad głową, otrzymają pomoc. „Poszukujemy ocalałych, nie umarłych. Eksperci medyczni doradzają nam, odnośnie temperatury i tego, jak długo ludzie mogą przeżyć w takiej sytuacji oraz kiedy możemy rozpocząć poszukiwania ofiar” – powiedział rzecznik policji Roger Pettersen. Poinformowano, że poszukiwania ocalałych prowadzone są z helikoptera, ponieważ przebywanie w strefie osuwiska nadal jest niebezpieczne.

Tragedia nie ograniczyła się do zejścia nocnego osuwiska, po południu okazało się, że istnieje niebezpieczeństwo zejścia nowych osuwisk. Podaje się, że z pomocą norweskim ratownikom przyszli szwedzcy koledzy z Göteborga – są to specjaliści, którzy znają się na tego typu sytuacjach.

Na podstawie: NRK.no
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.