Potężne manewry Ameryki przeciw Iranowi

Opublikowano: 18.10.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 849

Wojsko USA przeprowadzi w tym tygodniu szereg istotnych manewrów wojskowych mających na celu zastraszenie Iranu, w tym “ruchy amerykańskiej floty powietrznej na Bliskim Wschodzie gotowej do lądowania w każdej chwili w sytuacji kryzysowej”, donosi DEBKAfile.

“Stany Zjednoczone prowadzą zakrojone na szeroką skalę ćwiczenia na Bliskim Wschodzie angażując 41 olbrzymich transportowców ze szwadronu Airlift 22nds”, czytamy w raporcie, który dodaje, że samoloty będą w pełni wyposażone, z żołnierzami gotowymi do walki.

Kolejnych siedem okrętów wojennych z Grupy Bojowej Stennis “zapewni desant wojska i wsparcie bojowe i atakując cele na ziemi i morzu”.

Armie Izraela, Egiptu i Arabii Saudyjskiej zostały również postawione w maksymalnej gotowości, potwierdzając tym samym wcześniejsze doniesienia, że wojska USA zostały wysłane do regionu.

Zabiegi te są również związane z planowanym uwolnieniem we wtorek izraelskiego żołnierza Gilada Szalita przez Hamas. Urzędnicy wywiadu USA obawiają się, że zdarzenie to może rozpocząć serię ataków w regionie wymierzonych przeciwko USA i Izraelowi. Jeśli ambasady staną się celami ataków wojska amerykańskie będą gotowe do szybkiego reagowania.

Geopolityczni eksperci byli zgodni w swych ostrzeżeniach, że Izrael przygotowuje się do ataku na Iran jesienią tego roku.

W lipcu, weteran CIA Bob Baer powiedział KPFK Los Angeles, że premier Izraela Benjamin Netanjahu planuje atak na Iran we wrześniu w czasie gdy będzie rozpatrywana oferta Palestyny, przystąpienia do członkostwa w ONZ.

Czy manewry są jedynie aktem agresji przeciwko Iranowi czy też stanowią przygotowania do rzeczywistego ataku wojskowego wkrótce się okaże, ale jak reporter Gulf News- Patrick Seale podkreślił, okazja do ataku na Iran zamyka się.

“Niektórzy zachodni eksperci wojskowi byli cytowani mówiąc, że szansa na izraelski atak lotniczy na Iran zamknie się w ciągu dwóch miesięcy, tj od początku zimy która sprawi że atak może być znacznie trudniejszy”, pisze Seale, dodając, że Izraelska “gotowość do rozpoczęcia ataku” spowodowała znaczne poruszenie w Waszyngtonie oraz w wielu europejskich stolicach”.

Zarówno Republikańscy jak i Demokratyczni prawodawcy z USA wydali w ostatnich dniach silne oświadczenia wobec Iranu, z kilkoma wzywającymi do wojny. W zeszłym tygodniu w Nowym Jorku Republikanin Peter King wezwał administrację Baracka Obamy do wprowadzenia wojska w stan gotowości, etykietując domniemany irański zamach jako “akt wojny”. W niedzielę, demokrata Dianne Feinstein, szef senackiej komisji wywiadu, ostrzegł, że Stany Zjednoczone i Iran są na “kursie kolizyjnym”.

Opracowanie: Paul Joseph Watson
Źródło oryginalne: PrisonPlanet.com
Źródło polskie: Prison Planet


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. Roots Chant Rising 18.10.2011 14:12

  A świat już wygodnie siedzi w fotelu i czeka na seans.
  Kolejny serial wojenny bez happy end’u .
  To ma być cywilizacja ??

 2. hashi 18.10.2011 16:08

  Jeszcze jedną pokojowa nagrodę Nobla dla Obamy. Swoja drogą wojna gospodarcza USA z Iranem trwa od paru lat, wielki program prywatyzacja w tym kraju niedługo się zakończy. Dobra Iranu zostały podane inwestorom z Europy i Azji na srebrnej tacy, wszyscy są traktowani na równi większość inwestorów to Rosja i Chiny. Uniemożliwia to jednak powstanie na całym Środkowym Wschodzie wpływów wyłącznie amerykańskich, co jest celem koniecznym do powstanie nowego świata. Waszyngton chce zablokować ten program poprzez ekonomiczne sankcje, jeśli to nie pomogło dokończy dzieło środkami militarnymi z pomocą Israela. Myślałem jednak, że najpierw wezmą się za Pakistan.

 3. Roots Chant Rising 18.10.2011 17:42

  Po wszystkich mordach jakich dokonało i dokona USA powinno się właśnie na nich nałożyć sankcje!
  Za bankierów,spekulacje,matactwa i długo by pisać co jeszcze.
  Zamknąć granice, odizolować od państw , które przecież są mniej rozwinięte gospodarczo oraz militarnie.
  Niech sobie ludzie pożyją a co 🙂

 4. narajana 18.10.2011 18:45

  no to już wszystko jasne izrael wymienia jednego więźnie na tysiąc innych i pokazuje jaki to on dobry. następnie zostaną przeprowadzone zamachy o które zostanie obwiniony Iran i mamy kolejną napier…:) tylko ja bym radził pamiętać że armia irańska od wielu lat jest przygotowywana na tą wojnę zresztą ludność Iranu także, więc nie będzie to chop siup no i nie zapominajmy że muzułmanie wiedzą co to odwaga i co się stanie jak przegrają;)

 5. mirek 2012 18.10.2011 19:52

  Tak tak ludziska ….kolejny seans się szykuje tylko co jak i rzeczywistość z przed tv odbiornika dotknie w koncu i nas . Tez bedziemy obserwować?! Jedno jest niestety pewne z moich obserwacji wynika iż jeszcze w tym roku lub na początku następnego …na arenie światowej wydarzy się wykreowany przez Usa i Mossad spektakl …prowokacja która bedzie początkiem nowej wojny co bardzo prawdopodobne wojny Iran – Usa …
  obym się mylił bo Iran to nie Irak czy Awganistan .

 6. narajana 18.10.2011 20:27

  popieram mirek 2012 i mam wrażenie że bardzo niewielu ludzi zdaje sobie z tego sprawę co napisałeś bo wojna z Iranem nawet dla Usa jest nie do wygrania. Persja już raz obalała marionetkowego władce i uczą się na błędach.

 7. lukhel 19.10.2011 10:57

  Zastanawialiście sie kto jest na samym szczycie tej kapitalistyczno,nazistowskiej struktury? czy jest to jeden czy gruba ludzi a może to nie ludzie sterują ową rzeczywistością.Jak dla mnie to owy kapitalizm w ówczesnej formie istnieje za długo jak na władze jednego choćby Rodu. Jakie trzeba mieć znajomości by zawładnąć 2/3 ziemi chyba że mają jakąś super technologie hipnozy i sterują władcami poszczególnych krain za pomocą np.GPSa .To takie moje spekulacje tak że proszę się zaborcza nimi nie przejmować .Pozdrawiam wszystkich ludzi i nie ludzi którzy działają dla dobra naszej rasy i mieszkańców planety no i oczywiście Gaji naszej ukochanej .

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.