Potężna fala upałów w Indiach

Opublikowano: 15.06.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 812

Fala bezprecedensowych upałów w Indiach, spowodowała już śmierć osób. W niektórych miejscach na północy kraju temperatura powietrza osiągnęła ponad 50°C!

Upalne temperatury i niedobory wody spowodowały ciężkie straty, w tym dziesiątki zgonów przez udaru słonecznego i innych związanych z przegrzaniem przyczyn. Większość mieszkańców Indii nie ma dostępu do klimatyzacji.

Według indyjskich mediów w ciągu trzech tygodni na skutek udaru słonecznego zmarło przynajmniej 17 osób. Są też ofiary na skutek odwodnienia oraz z przyczyn kardiologicznych.

W mieście Churu w zachodnim Radżastanie,1 czerwca, słupek rtęci doszedł do 50.3ºC . Dwa dni później w tej samej stacji ponownie zanotowano 50.2ºC. Rekord najwyższej temperatury dla Indii został ustawiony w mieście Phalodi również w Radżastanie. Miało to miejsce w 2016 roku i słupek rtęci zatrzymał się wtedy na poziomie 51ºC.

Wszyscy w Indiach czekają na deszcze monsunowe, które zapewnią wytchnienie w od tego piekielnego upału. Spodziewane są one w ciągu najbliższych tygodni.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.