Potencjalnie niebezpieczna asteroida zbliża się do Ziemi

Opublikowano: 23.03.2020 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 2029

Astronomowie biorący udział w projekcie Vitrual Telescope wypatrzyli dużą asteroidę, która zbliży się do Ziemi w kwietniu – informuje Space.com. Asteroida (52768) 1998 OR2 znajdzie się najbliżej naszej planety 29 kwietnia.

NASA sklasyfikowała ciało niebieskie jako „potencjalnie niebezpieczny” obiekt dla Ziemi. Niemniej jednak asteroida, pomimo swojego rozmiaru – 1,8-4,1 km średnicy lub mniej więcej szerokość wyspy Manhattan – nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla naszej planety.

Według naukowców w dniu maksymalnego przybliżenia się do Ziemi, znajdzie się od niej w odległości 6,3 mln km, czyli 16 razy dalej niż Księżyc. NASA uznała to ciało niebieskie za „potencjalnie niebezpieczne” z powodu tego, że jego tor lotu przecina ziemską orbitę.

Następnym razem 1998 OR2 zbliży się do Ziemi w 2031 roku. Asteroida znajdzie się wtedy w odległości około 19 mln km.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
JP
Użytkownik
JP

[Benjamin Fulford] Abe, Macron, Merkel i książe Karol mają “koronawirusa”, podczas gdy bitwa o planetę Ziemia nasila się

https://meditation539.com/?p=12707