Postać znika z kreskówki. Miała „normalizować gwałt”

Opublikowano: 09.03.2021 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1240

Skunks Pepé Le Swąd z serii kreskówek „Looney Tunes” nie pojawi się w filmie „Kosmiczny mecz 2”. Wszystko za sprawą jednego z liberalnych amerykańskich felietonistów. Jego zdaniem postać z rysunkowych produkcji poprzez swoje zachowania miała „normalizować gwałt”, utrwalając w młodych odbiorcach stereotypy na temat kobiet.

Postaci skunksa z popularnej serii kreskówek przyjrzał się Charles M. Blow, dziennikarz lewicowo-liberalnego amerykańskiego dziennika „The New York Times”. Zwrócił on uwagę na niektóre sceny z udziałem Pepé Le Swąd, w których skunks zakochuje się w czarno-białych kotkach, mylonych przez niego z przedstawicielkami płci żeńskiej jego własnego gatunku.

W jednej z produkcji skunks całuje kotkę wbrew jej woli, a gdy próbuje ona uciec Pepé Le Swąd zamyka drzwi i ją więzi. Zdaniem Blowa w ten sposób dochodzi do „normalizacji gwałtu”, a zwłaszcza młodzi odbiorcy kreskówek są uczeni, że „kiedy kobieta mówi NIE, to tak naprawdę ma na myśli TAK, a wszystko jest tylko częścią jej gry wstępnej”.

Z tego powodu już przed rokiem producenci mieli usunąć skunksa z filmu „Kosmiczny mecz 2”, choć Pepé Le Swąd był jednym z bohaterów pierwszej części tej produkcji.

Blow nie zamierza poprzestawać jedynie na krytyce wspomnianego skunksa. Obrał już na celownik kolejne animowane postacie. Czarnoskóry dziennikarz uważa, że chociażby Speedy Gonzales popularyzował stereotyp „pijanych i ospałych Meksykanów”.

Na podstawie: NaEkranie.pl, FilmWeb.pl, Kiro7.com
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
BANDZIORkaq
Użytkownik
BANDZIORkaq

Serio? Największym problemem NYT są postacie z kreskówek? I to w dodatku dość wiekowe postacie, idąc tym tropem każdy bohater kreskówki jest propagatorem przemocy, posiadania płci itp. wyjątkiem będą Muminki, w końcu Tove była lesbijką….choć do tychże dostawia się Godek… Jak nie wykręć, d z tyłu.