Posłowie PiS wytypowali pierwszego ministra do odstrzału

Opublikowano: 29.10.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 390

Nietypowy sondaż przeprowadzili dziennikarze „Super Expressu”. Respondentami byli parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości, a pytania dotyczyły najbardziej prawdopodobnej dymisji w rządzie Beaty Szydło. Zdecydowanym faworytem do utraty stanowiska jest minister zdrowia.

Dni Konstantego Radziwiłła wydają się już policzone. Minister będzie musiał ponieść konsekwencje nieudolnego rozgrywania konfliktu ze strajkującymi rezydentami. Posłowie PiS nie mieli więc problemu z wytypowaniem pierwszej ofiary rekonstrukcji rządu. Szefa resortu zdrowia wskazało aż 30 z 41 uczestników sondażu. Politycy w rozmowie z „SE” przyznawali co prawda, że Radziwiłł nie ma łatwej pracy, jednak skala jego nieporadności w ostatnim czasie przelała czarę goryczy.

Na drugim miejscu uplasował się Andrzej Adamczyk. Jego dymisji życzy sobie 25 parlamentarzystów partii Jarosława Kaczyńskiego. Zarzut pod adresem ministra infrastruktury jest jeden, ale za to bardzo poważny – zaniedbania i ślamazarne tempo realizacji Mieszkania Plus, flagowego programu PiS. Adamczyk był zagrożony od wielu miesięcy, jednak premier Szydło udawało się go wybronić. Tym razem będzie to znacznie trudniejsze.

Nieco zaskakujący może być fakt, że dopiero trzecią lokatę w rankingu zajął Witold Waszczykowski. Człowiek, który jest odpowiedzialny za zniszczenie stosunków z niemal wszystkimi sąsiadami i największą w powojennej historii izolację Polski na arenie międzynarodowej, powinien odejść według 23 deputowanych PiS. Nieoficjalnie mówi się, że Waszczykowskiego miały zastąpić Krzysztof Szczerski, a więc człowiek Andrzeja Dudy. Trudno jednak stwierdzić czy kandydatura ta jest próbą rozbioru otoczenia prezydenta, czy raczej ukłonem w jego stronę i symbolicznym przekazaniem Pałacowi całkowitej kontroli nad dyplomacją. Na giełdzie nazwisk pojawiają się również nazwiska Jacka Saryusz-Wolskiego i Adama Bielana.

Czwartym do odstrzału, według posłów PiS, będzie Krzysztof Jurgiel. Prezesowi nie podoba się chaotyczny i zniechęcający mieszkańców wsi sposób zarządzania resortem. Jurgiela poza Radą Ministrów widzi 19 posłów.

Rekonstrukcja rządu odbędzie się niemal na pewno, a jej przypuszczalny termin to 16 listopada.

Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Radek
Użytkownik
Radek

No wreszcie… Takich co sprzedają Polskę koncernom trzeba szybciej usuwać.