Rządzący politycy muszą być zdrowi psychicznie

Opublikowano: 06.03.2017 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 687

PSL przygotowuje ustawę, która uchroni Sejm i Senat przed inwazją chorych psychicznie. Kandydaci na parlamentarzystów mieliby być badani psychiatrycznie przed umieszczeniem ich na listach wyborczych.

Pomysłodawcą ustawy jest poseł Paweł Bejda. Uważa on, że drzwi polskiego parlamentu powinny pozostać zamknięte przed ludźmi, którzy cierpią na zaburzenia psychiczne. Do stworzenia specjalnego prawa zainspirowała go wypowiedź przewodniczącego, Władysława Kosiniaka-Kamysza, który miał nawiązać do grudniowych wydarzeń w Sejmie: „Te wariactwa, które działy się na przełomie roku, ta zabawa w chowanego w Sali Kolumnowej lub w berka na Sali Plenarnej doprowadziła do tego, że wśród naszych rodaków jest poczucie wariactwa, które się dzieje w Sejmie”.

Bejda chce, aby wyborcy mieli pewność, że wybierają na parlamentarzystę kogoś kto nie cierpi na problemy i zaburzenia psychiczne.

Nowa ustawa znajduje się obecnie na etapie konsultacji i ma być gotowa za 2-3 miesiące. Zarządza ona badania psychiatryczne kandydatów na posłów i senatorów — niestety badania nie obejmą obecnie już sprawujących te funkcje.

Jak twierdzi poseł pomysłodawca, aby potencjalny poseł mógł znaleźć się na liście wyborczej, należy wykluczyć: „otępienia takie, jak w chorobie Alzheimera, organiczny zespół amnestyczny czy majaczenia niewywołane alkoholem i innymi substancjami psychoaktywnymi, czynne psychozy w przebiegu np. schizofrenii, uporczywe zaburzenia urojeniowe, ostre przemijające zaburzenia psychotyczne, zaburzenia schizoafektywne”, ale też lęki społeczne, borderline, narcyzm (z tym akurat może być ciężko) i zaburzenia obsesyjno-kompulsywne.

PSL chce, aby badania były dyskretne i odbywały się z poszanowaniem prywatności badanych.

“Jeżeli ktoś nie przejdzie tych badań, może się w ogóle nie przyznać, że był badany” — powiedział poseł Bejda. “Chodzi o to, żeby ludzie mieli 100 proc. pewności, że głosują na człowieka zdrowego psychicznie, który potem będzie tworzył prawo i decydował o ich życiu.”

PSL zdecydowanie powinno pomyśleć o odpowiednich poprawkach do ustawy które pozwoliłyby wyeliminować najbardziej dojmujące wariactwa z obecnego składu Sejmu.

Autorstwo: Julia Baranowska
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Pires 06.03.2017 11:04

  Pomysł dobry o ile badania będą rzetelne. Oczywiście można w to wątpić. Będą sobie najlepsze wyniki załatwiać. Zaraz się okaże, że połowa z nich jest urodzonymi geniuszami! To tak jak każdy z wysokiego stołka nagle choruje gdy ma iść siedzieć.

 2. agama 06.03.2017 13:21

  a na psychopatów?

 3. brzeszczot 06.03.2017 14:00

  Otóż to wiadomo,że załatwią sobie po znajomości koleżków,którzy ich wybronią od debilizmu i psychozy.

 4. skyhigh 06.03.2017 14:04

  psl chce popełnić seppuku

 5. emigrant001 06.03.2017 20:55

  Być może “parlamentarzyści” zauważyli że większość ma następujące objawy : otępienia, organiczny zespół amnestyczny, majaczenia niewywołane alkoholem i innymi substancjami psychoaktywnymi, czynne psychozy, uporczywe zaburzenia urojeniowe, ostre przemijające zaburzenia psychotyczne, zaburzenia schizoafektywne”, lęki społeczne, borderline, narcyzm i zaburzenia obsesyjno-kompulsywne.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.