Posłanka Razem broni naruszenia statutu partii. W tle premie finansowe

Opublikowano: 26.08.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1112

Krajowa Komisja Rewizyjna Lewicy Razem przygotowała krytyczny raport na temat działań kilku liderów swojego ugrupowania. Mieli oni mianowicie, z naruszeniem partyjnego statutu, przyznać sobie premie. W pokrętny sposób z całej sprawy tłumaczy się posłanka Marcelina Zawisza, zdaniem której „naruszenie statutu nie oznacza złamania statutu”.

Kilka dni temu do sieci internetowej trafiły wnioski z „Raportu komisji rewizyjnej partii Razem”. Krajowa Komisja Rewizyjna Lewicy Razem stwierdza w nim, że „Zarząd Krajowy w składzie: Maciej Konieczny, Paulina Matysiak, Konrad Mostek, Katarzyna Paprota, Maciej Szlinder, Adrian Zandberg, Marcelina Zawisza, Julia Zimmermann naruszył statut i wewnętrzne regulacje Razem przyznając sobie w sierpniu 2019 premie finansowe”.

Wspomniane wyżej gratyfikacje wyniosły około 152 tys. złotych brutto na każdego działacza skrajnej lewicy zasiadającego w jej zarządzie. Organ kontrolny Lewicy Razem podkreślił, że decyzja o wypłacie premii finansowych nie była konsultowana z żadnym innym wewnątrzpartyjnym gremium. Dodatkowo cała operacja odbyła się z naruszeniem statutu i innych regulacji przyjętych przez członków ugrupowania.

Pierwsze informacje na temat nieprawidłowości finansowych w Lewicy Razem pojawiły się w lipcu ubiegłego roku, przy okazji ujawnienia zarobków posłów ugrupowania w sejmowych oświadczeniach majątkowych. Zarząd Lewicy Razem tłumaczył wówczas, że pieniądze wypłacone posłom z budżetu partii zostały następnie przekazane na jej kampanię wyborczą.

Teraz z raportu Krajowej Komisji Rewizyjnej tłumaczy się Zawisza, która była jednym z głównych beneficjentów premii finansowych. Posłanka twierdzi, że sprawa została już wielokrotnie omawiana i wciąż jest przedmiotem wewnątrzpartyjnych wyjaśnień. Poza tym według niej „naruszenie statutu nie oznacza złamania statutu”, bo „to są dwie różne rzeczy”. Zawisza dodaje, iż premie miały być w całości przekazane na cele społeczne i kampanię Lewicy Razem.

Na podstawie: msn.com, rp.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.