Posłanka PiS doniosła, że nauczyciel był na Strajku Kobiet

Opublikowano: 16.12.2020 | Kategorie: Edukacja, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1238

Prześladowania polityczne trwają w najlepsze. Michał Sporoń uczy w technikum w Tarnowskich Górach. Jak setki tysięcy innych obywateli uczestniczył w protestach antyrządowych w ostatnich tygodniach. Na jednym wypatrzyła go posłanka PiS Barbara Dziuk, sporządziwszy następnie donos do miejscowego Kuratorium Oświaty.

Konfidentka napisała, że nauczyciel miał używać wulgarnego języka na wiecach i namawiać uczniów do udziału w protestach.

„Widziałam w tłumie nauczyciela. Agresja tłumu, wulgaryzm i podpalanie zniczy przy głównym wejściu do mojego biura mogły doprowadzić do tragedii. Jest niedopuszczalne, że do takich akcji nauczyciele wykorzystują nieświadomą młodzież i również do nienawiści w stosunku do funkcjonariusza publicznego. Taką postawę należy napiętnować i potraktować z najwyższym wyciągnięciem konsekwencji prawnych” – napisała polityczka w piśmie do kuratora oświaty.

Donos dostał przyjęty, Sporoń ma stanąć we wtorek przed Kolegium Dyscyplinarnym Kuratorium Oświaty.

Nauczyciel zapowiada, że nie da się zastraszyć. Posłankę Dziuk zna osobiście, współpracował z nią przy zajęciach z uniwersytetu trzeciego wieku. „Mam wrażenie, że jest bardzo oddana partii (…). Zresztą ściga mnie nie pierwszy raz. Dwa lata temu nasłała na mnie Ordo Iuris za to, że chcieliśmy zorganizować w szkole debatę w ramach Tęczowego Piątku. Musiałem tłumaczyć się dyrekcji, a wydarzenie się nie odbyło” – powiedział.

Michał Sporoń przyznaje, że hasła „wypierdalać” nie skandował. Jednak wewnętrznie się z nim zgadza. „Mam nadzieję, że za myślozbrodnię jeszcze nie wsadzają (…). Uczestniczę w Strajku Kobiet, bo zostałem nauczony, że o prawa osób dyskryminowanych trzeba walczyć. I nie namawiałem do udziału moich uczniów – sami chcieli to zrobić. Dla mnie jest oczywiste, że kobiety o sobie decydują i nikt nie powinien się tu wtrącać” – dodaje.

Nauczyciel zapowiada też, że będzie pojawiał się na kolejnych demonstracjach. Przed kuratorium będą go reprezentować prawnicy, którzy wcześniej bronili nauczycielki z Zabrza, na które w 2016 roku doniósł kolega – nauczyciel, związkowiec z „Solidarności”. Zarzut – przyszły na czarno do pracy, w dniu Czarnego Protestu.

Autorstwo: PN
Źródło: Strajk.eu


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.