Posłanka Lichocka z PiS żąda cenzury w TVP

Opublikowano: 15.04.2021 | Kategorie: Media, Polityka, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2006

Joanna Lichocka, polonistka z wykształcenia, właścicielka majątku wartego 4 300 000 złotych, posłanka PiS, znana z publicznego wykonywania ordynarnych gestów środkowym palcem, skrytykowała (czym moim zdaniem domaga się wywalenia z TVP) konserwatywnego publicysty Jana Pospieszalskiego, bo ten śmiał w swoim programie „Warto Rozmawiać” udzielić głosu naukowcom krytycznym wobec bezsensownej polityki antycovidowej.

Na swoim koncie twitterowym posłanka Lichocka w pierwszym wpisie stwierdziła: „Dopiero dziś oglądam wczorajszy program „Warto rozmawiać”. Jan Pospieszalski jest zapewne przeciw lockdownowi, bo nie może zarabiać koncertami, ale w mediach publicznych podważać w środku pandemii potrzebę noszenia masek, występować przeciw ograniczeniom itp. – no to jest jednak skandal”.

W drugim poście posłanka Lichocka napisała: „Zwrócę się od @KurskiPL o wyjaśnienia, jak to możliwe, że w TVP nadawany jest program atakujący walkę z epidemią, podważający politykę rządu w tej sprawie, podważający noszenie maseczek itp. To kolejny raz, gdy coś takiego dzieje się w TVP. Niedopuszczalne przekroczenie granic”.

W trzecim poście posłanka Lichocka ogłosiła: „Skandaliczny przekaz programu „Warto rozmawiać” w TVP wymaga moim zdaniem także reakcji Rady Mediów Narodowych. Na najbliższym posiedzeniu złożę projekt stanowiska RMN w tej sprawie”.

Wpisy posłanki Lichockiej dotyczą programu „Warto rozmawiać” z 12.04.2021. Na stronie TVP z nagraniem wideo programu można przeczytać: „Nigdy nie wrócimy już do normalności – straszy minister zdrowia, a media epatują kolejnymi rekordami śmiertelności. Jak wiele z tych osób mogłoby żyć, gdyby nie lockdown podstawowej opieki zdrowotnej? Kiedy zaszczepieni lekarze zaczną z powrotem przyjmować pacjentów? I dlaczego medycy kwestionujący zasadność aktualnej polityki pandemicznej padają ofiarą postępowań dyscyplinarnych? Czy jedynym rozwiązaniem dla problemu pandemii jest polityka szczepionkowa i co z leczeniem innych chorób, które przez koronawirusa zostało mocno ograniczone? Gośćmi programu są dr Zbigniew Hałat, epidemiolog, b. wiceminister zdrowia, dr Zbigniew Martyka, ordynator oddz. zakaźnego w szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej, mec. Piotr Schramm, prawnik, Tomasz Wróblewski, publicysta, Warsaw Enterprise Institute i prof. Ryszard Rutkowski, alergolog”.

Posłanka Lichocka dziwi się w swoich wpisach, jak to jest „możliwe, że w TVP nadawany jest program […] podważający politykę rządu”. Warto pani posłance Lichockiej przypomnieć, że zgodnie z artykułem 54 Konstytucji w Polsce obowiązuje „Zasada wolności poglądów”, zgodnie z którą: „1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane”.

To niezwykle przykre, że polityczna PiS, partii, której wyborcy liczyli na dekomunizację, prezentuje moim zdaniem poglądy rodem z PRL. Posłanka Lichocka za w mojej opinii domaganie się cenzury, niedopuszczanie do debaty, powinna zrzec się mandatu poselskiego i zniknąć z życia społecznego. Dla elementu, jak oceniam, o mentalności PZPR i PRL we współczesnej Polsce miejsca nie ma.

Autorstwo: Jan Bodakowski
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Kaczor3333 15.04.2021 11:33

    Pani Lichockiej proponuję wyjechać do KRLD. Tam się odnajdzie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.