Posiedzenie Komitetu Prezydentów Polski i Ukrainy

Opublikowano: 19.11.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 501

W Krakowie odbyło się spotkanie przedstawicieli Komitetu Konsultacyjnego Prezydentów Ukrainy i Polski. Strony omówiły bieżący stan relacji dwustronnych – poinformowała służba prasowa ukraińskiego lidera.

„W czasie posiedzenia Komitetu Konsultacyjnego strony wymieniły się poglądami na temat bieżącego stanu relacji dwustronnych, potwierdziły dążenie do umocnienia strategicznego partnerstwa między Polską i Ukrainą” — czytamy w komunikacie.

Jak czytamy w komunikacie służby prasowej prezydenta Ukrainy, strony zgodziły się co do konieczności zniesienia moratorium na prace poszukiwawcze i ekshumacje i postanowiły przeprowadzenie w najbliższym czasie międzyrządowego spotkania z udziałem wicepremierów.

Według informacji służby prasowej wiceszef administracji prezydenta Ukrainy Konstantin Jelisiejew i szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski, którzy kierowali delegacjami na posiedzenie Komitetu Konsultacyjnego w Krakowie, przyznali, jak ważne jest kontynuowanie prac dwustronnej komisji międzyrządowej ds. ochrony i przywracania wartości kulturowych.

Rozmówcy omówili także przygotowania do zaplanowanej na grudzień wizyty prezydenta Polski Andrzeja Dudy w Charkowie. Miała miejsce wymiana poglądów dotyczących nadchodzącego Szczytu Partnerstwa Wschodniego w Brukseli zaplanowanego na 24 listopada.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. donkey 20.11.2017 11:04

    W wielki skrócie relacje Polski i Ukrainy wyglądają tak:
    Polska klęczy na czworaka, a Ukraina ją rucha, za co Polska jej płaci rękami sprzedawczyków.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.