Poseł z Izraela znów kłamie nt. Polaków i obozów zagłady

Opublikowano: 11.05.2019 | Kategorie: Historia, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 430

Yair Lapid, poseł do izraelskiego Knesetu i były minister finansów w rządzie Benjamina Netanjahu, w rozmowie z izraelskim dziennikarzem Nissanem Tzurem odniósł się do kwestii Holokaustu i relacji polsko-izraelskich. “Polacy wydawali Żydów Niemcom i tym samym wysyłali ich na śmierć” – powiedział polityk w wywiadzie cytowanym przez Onet.pl.

“Obozy zagłady były niemieckie, a Niemcy i hitlerowcy byli głównymi winowajcami. Hitleryzm był ideologią niemiecką, ale obozy powstały przy czynnej pomocy Polaków. Polacy współpracowali przy tworzeniu i prowadzeniu obozów zagłady, Polacy wydawali Żydów Niemcom i tym samym wysyłali ich na śmierć. Było wielu polskich Sprawiedliwych wśród Narodów Świata, którzy ratowali Żydów i jesteśmy im za to po wsze czasy wdzięczni. Ale czy można udawać, że nie było polskich pomocników w obozach zagłady? Oczywiście, byli!” – stwierdził polityk.

Dodał również, że “nie przypadkiem hitlerowcy stworzyli swoje centrum zagłady w Polsce”.

“Wiedzieli, że ludność polska im pomoże” – zaznaczył Lapid. Powiedział, że Niemcy “wiedzieli, że w Polsce jest antysemityzm i miejscowa ludność będzie im pomocna”.

Źródło: pl.SputnikNews.com

Komentarz “Wolnych Mediów”

Oczywiście, izraelski poseł nawet nie zająknął się, że np. obóz w Auschwitz zbudowano dla Polaków, a Żydów zaczęto wysyłać do niego później, bo zburzyłoby to jego narrację o lokalizacji obozów. Przy okazji wyjaśniamy panu Yairowi Lapidowi, że obozy koncentracyjne zbudowano w Polsce, aby nie trzeba było daleko transportować polskich więźniów. O lokalizacji decydowała ekonomia i praktyczność, aby “załatwić sprawę na miejscu”, a nie rzekomy masowy antysemityzm Polaków. Zwłaszcza, że najpierw ginęli w nich głównie Polacy.


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. robcioRR 11.05.2019 18:43

    No jakis tam “Polak” Bartoszewski budowal i go potem wypisali na L-4

  2. tojazenn 13.05.2019 16:10

    Wielu Izraelskich rodakow pomagalo Niemcom w budowie i zabijania swoich braci w wierze. Kapo, a nawet generalowie w Niemieckiej armi mieli pochodzenie Zydowskie. Izraelici zostali zawroceni gdy zmierzali do USA. Czemy wtedy wspolnota Nowojorskich Zydow ich nie przyjela? A teraz szukaja pieniedzy od swoich ofiar?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.