Poseł Konfederacji za amerykańską bronią nuklearną w naszym kraju

Opublikowano: 13.06.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1304

Zdaniem Jakuba Kuleszy, posła Konfederacji i Wolnościowców, Stany Zjednoczone powinny rozmieścić na polskim terytorium swoje głowice nuklearne. Możliwość jej użycia miałaby być gwarancją bezpieczeństwa, ale nawet zdaniem Prawa i Sprawiedliwości byłaby to prowokacja wobec Rosji.

W dzisiejszym programie „Śniadanie Rymanowskiego w Polsat News i Interii” dyskutowano między innymi o słowach byłego ministra obrony oraz spraw zagranicznych, Radosława Sikorskiego z Platformy Obywatelskiej. Zaproponował on bowiem przekazanie broni atomowej Ukrainie.

Słowa Sikorskiego skrytykował między innymi Bartosz Kownacki z PiS-u. Zdaniem parlamentarzysty podobne pomysły doprowadziłyby jedynie do eskalacji konfliktu na terytorium naszego wschodniego sąsiada.

Kulesza stwierdził natomiast, że Sojusz Północnoatlantycki prowadzi już program „nuclear sharing”. W ramach NATO korzystają z niego między innymi Niemcy, które nie posiadając własnego arsenału nuklearnego mają na swoim terytorium głowice nuklearne.

Poseł Konfederacji i Wolnościowców uważa, że we wspomnianym programie mógłby również brać udział nasz kraj. Stany Zjednoczone mogłyby więc rozmieścić broń atomową w Polsce z możliwością jej wykorzystania. Według Kuleszy w ten sposób Polska miałaby zagwarantowane bezpieczeństwo.

Kownacki skrytykował również i ten pomysł. Poseł PiS uważa, że rozmieszczenie głowic nuklearnych w Polsce byłoby doskonałym pretekstem dla rosyjskiego prezydenta Władimira Putina, który mógłby zaatakować nasz kraj. Z tego powodu podobne rozmowy są „nierozsądne i nieodpowiedzialne”.

Na podstawie: Wprost.pl, PolsatNews.pl
Źródło: Autonom.pl

15

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. sga 13.06.2022 17:12

    ukraina sie zuzyla, czas na polske

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.