Portal Sakiewicza atakuje protestujących transportowców

Opublikowano: 29.11.2023 | Kategorie: Gospodarka, Media, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2677

Od 6 listopada trwa protest polskich przewoźników, którzy walczą o istnienie swoich przedsiębiorstw. O to, aby polskie firmy transportowe miały taki sam udział w przewozach pomiędzy Polską i Ukrainą jak było to zanim Unia zniosła zezwolenia dla ukraińskich przewoźników.

Protest na 3 przejściach granicznych polsko-ukraińskich trwa już czwarty tydzień. Blokada dotyczy jedynie przewozów komercyjnych, chociaż również nie wszystkich. Natomiast transporty humanitarne, militarne, a nawet samochody osobowe są przepuszczane bez przeszkód. Tymczasem portal Sakiewicza, Niezalezna.pl, zasugerował, że polscy transportowcy blokowali transporty humanitarne. Już sam tytuł artykułu mocno uderza w polskich przewoźników „Protestujący przewoźnicy blokowali pomoc humanitarną. Dali pretekst do oczerniania Polski”. Czyli polscy transportowcy działają ze szkodą dla wizerunku Polski, taki jest przekaz portalu Tomasza Sakiewicza.

W artykule czytamy: „m.in. Konfederacja oraz przewoźnicy podkreślają, że transporty humanitarne są przepuszczane bez kolejki. Choć przekaz ten został rozpowszechniony w większości mediów w Polsce, to do niedawna protestujący prawie nie przepuszczali pojazdów na Ukrainę. Dotarliśmy do pisma Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu z dn. 22 listopada 2023 r. do wójta przygranicznej gminy Radymno. Policja wnioskowała o rozwiązanie zgromadzenia na odcinku drogi krajowej 94 przed przejściem granicznym w Korczowej. »Zgodnie z informacją o zgromadzeniu zawartą w niniejszym zawiadomieniu organizator zadeklarował, że autobusy, pojazdy przewożące zaopatrzenie dla wojska ukraińskiego i żywe zwierzęta będą przejeżdżały bez kolejki. Obecnie przez miejsce zgromadzenia przepuszczany jest 1 samochód ciężarowy na godzinę, bez względu na rodzaj przewożonego ładunku« – czytamy w uzasadnieniu wniosku”.

Dla Policji sytuacja na granicy wymaga dodatkowego zaangażowania sił. Nie dziwi więc, że nie jest im na rękę wielotygodniowy protest i jak najszybciej chcieliby jego rozwiązania. Doszło nawet do tego, że organizowali kolumny ukraińskich ciężarówek i przeprowadzali takie kolumny, aby wyminąć protestujących.

Tymczasem nie ma żadnych danych na temat tego, żeby rzeczywiście pomoc humanitarna była blokowana. „Wirtualna Polska” zwróciła się do nadkomisarz Marzeny Siemieniuk z Krajowej Administracji Skarbowej w Lublinie w tej sprawie: „Nie docierają do nas sygnały czy skargi, że protest przewoźników blokuje transporty z pomocą humanitarną. Inna sprawa, że ładunków rejestrowanych jako pomoc humanitarna jest już znacznie mniej niż w pierwszych miesiącach wojny”.

Padają też liczby, które potwierdzają wersję, że transporty humanitarne nie są blokowane. Jak podaje WP.pl za Podkarpacką Krajową Administracją Skarbową w dniach 23-26 listopada przez to przejście odprawiono 33 transporty humanitarne. Dla porównania w dniach 3-6 listopada, czyli tuż protestem przewoźników, transportów humanitarnych było 24. A więc odprawianych jest teraz nawet więcej transportów humanitarnych niż przed protestem. Trudno w tej sytuacji zrozumieć skąd więc taki atak portalu Sakiewicza na polskich transportowców.

Źródło: MediumNarodowe.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.