Poroszenko w tarapatach

Opublikowano: 10.10.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 674

Państwowe Biuro Śledcze Ukrainy (GBR) wszczęło kolejne postępowanie karne przeciwko byłemu prezydentowi kraju Petro Poroszence, poinformowała agencja „Ukraińskie Nowiny”, powołując się na źródła w prokuraturze. Jest tak nielubiany, że nawet taksówkarz odmówił mu kursu i kazał iść piechotą.

https://www.youtube.com/watch?v=FM_A9gDvubQ

Według gazety Poroszenko podejrzewany jest o podawanie fałszywych informacji. „Taka sprawa została zarejestrowana” – poinformowali pracownicy prokuratury. Ponadto, jak wyjaśnił resort, sprawa karna została skierowana do zbadania przez Narodowe Biuro Antykorupcyjne Ukrainy (NABU). Sprawa rozpoczęła się na wniosek deputowanego Rady Najwyższej.

8 października deputowany z frakcji prezydenckiej „Sługa narodu” Aleksander Dubiński poinformował w swoim kanale w Telegramie, że wszczęto postępowanie przeciwko byłemu prezydentowi w sprawie możliwości uchylania się od płacenia podatków.

4 października poinformowano, że jednym z obrońców byłego prezydenta Ukrainy będzie rosyjski prawnik Ilja Nowikow. 3 października Poroszenko nie stawił się na przesłuchanie w GBR w sprawie jego wakacji na Malediwach. W sierpniu okazało się, że śledztwo dotyczy nielegalnego przekroczenia grupy osób przez granicę przy użyciu fałszywych dokumentów w 2018 roku.

W sumie ukraińska prokuratura wszczęła 14 postępowań karnych przeciwko Poroszence. Dotyczą one możliwej zdrady stanu, legalizacji dochodów pochodzących z działalności przestępczej w rajach podatkowych i prawdopodobnej ingerencji w działalność sądownictwa. GBR prowadzi również dochodzenie w sprawie możliwych naruszeń prawa podczas wpłynięcia ukraińskich okrętów na rosyjskie wody terytorialne na Krymie w listopadzie 2018 roku.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.