Poroszenko w tarapatach

Opublikowano: 10.10.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 9

Państwowe Biuro Śledcze Ukrainy (GBR) wszczęło kolejne postępowanie karne przeciwko byłemu prezydentowi kraju Petro Poroszence, poinformowała agencja „Ukraińskie Nowiny”, powołując się na źródła w prokuraturze. Jest tak nielubiany, że nawet taksówkarz odmówił mu kursu i kazał iść piechotą.

Według gazety Poroszenko podejrzewany jest o podawanie fałszywych informacji. „Taka sprawa została zarejestrowana” – poinformowali pracownicy prokuratury. Ponadto, jak wyjaśnił resort, sprawa karna została skierowana do zbadania przez Narodowe Biuro Antykorupcyjne Ukrainy (NABU). Sprawa rozpoczęła się na wniosek deputowanego Rady Najwyższej.

8 października deputowany z frakcji prezydenckiej „Sługa narodu” Aleksander Dubiński poinformował w swoim kanale w Telegramie, że wszczęto postępowanie przeciwko byłemu prezydentowi w sprawie możliwości uchylania się od płacenia podatków.

4 października poinformowano, że jednym z obrońców byłego prezydenta Ukrainy będzie rosyjski prawnik Ilja Nowikow. 3 października Poroszenko nie stawił się na przesłuchanie w GBR w sprawie jego wakacji na Malediwach. W sierpniu okazało się, że śledztwo dotyczy nielegalnego przekroczenia grupy osób przez granicę przy użyciu fałszywych dokumentów w 2018 roku.

W sumie ukraińska prokuratura wszczęła 14 postępowań karnych przeciwko Poroszence. Dotyczą one możliwej zdrady stanu, legalizacji dochodów pochodzących z działalności przestępczej w rajach podatkowych i prawdopodobnej ingerencji w działalność sądownictwa. GBR prowadzi również dochodzenie w sprawie możliwych naruszeń prawa podczas wpłynięcia ukraińskich okrętów na rosyjskie wody terytorialne na Krymie w listopadzie 2018 roku.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o