Poroszenko odpowie za zdradę stanu?

Opublikowano: 28.07.2017 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 874

Peczerski Sąd Rejonowy w Kijowie zobowiązał Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy do wszczęcia postępowania karnego przeciwko prezydentowi państwa Petrowi Poroszence na podstawie wniosku ws. domniemanej zdrady stanu.

Poinformował o tym były wiceszef Prokuratury Generalnej Renat Kuzmin. „Publikuję postanowienie Sądu Peczerskiego w Kijowie z 25 lipca… Sąd zobowiązał Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy do zarejestrowania w Jednolitym Rejestrze Wstępnych Postępowań (wszczęcia postępowania karnego) informacji przedstawionej w moim wniosku z 13 lutego” — napisał Kuzmin na “Facebooku”.

Poinformował, że wcześniej złożył w Radzie Bezpieczeństwa Ukrainy wniosek przeciwko Poroszence dotyczący popełnienia przestępstwa z artykułu „zdrada stanu”.

Były prokurator twierdzi, że prezydent Ukrainy w latach 2013-2017 przez należącą do niego lipiecką fabrykę Roshen finansował rosyjską armię, z którą według niego samego walczy w Donbasie jako naczelny dowódca ukraińskich sił zbrojnych”. Jednocześnie były zastępca prokuratora generalnego stwierdził, że służby specjalne odmówiły zbadania przedstawionych we wniosku faktów, powołując się na to, że działalność fabryki Roshen w Rosji nie jest zakazana przez stronę ukraińską.

Na podstawie: Facebook.com
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.