Poroszenko odpowie za zdradę stanu?

Opublikowano: 28.07.2017 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 0

Peczerski Sąd Rejonowy w Kijowie zobowiązał Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy do wszczęcia postępowania karnego przeciwko prezydentowi państwa Petrowi Poroszence na podstawie wniosku ws. domniemanej zdrady stanu.

Poinformował o tym były wiceszef Prokuratury Generalnej Renat Kuzmin. „Publikuję postanowienie Sądu Peczerskiego w Kijowie z 25 lipca… Sąd zobowiązał Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy do zarejestrowania w Jednolitym Rejestrze Wstępnych Postępowań (wszczęcia postępowania karnego) informacji przedstawionej w moim wniosku z 13 lutego” — napisał Kuzmin na “Facebooku”.

Poinformował, że wcześniej złożył w Radzie Bezpieczeństwa Ukrainy wniosek przeciwko Poroszence dotyczący popełnienia przestępstwa z artykułu „zdrada stanu”.

Były prokurator twierdzi, że prezydent Ukrainy w latach 2013-2017 przez należącą do niego lipiecką fabrykę Roshen finansował rosyjską armię, z którą według niego samego walczy w Donbasie jako naczelny dowódca ukraińskich sił zbrojnych”. Jednocześnie były zastępca prokuratora generalnego stwierdził, że służby specjalne odmówiły zbadania przedstawionych we wniosku faktów, powołując się na to, że działalność fabryki Roshen w Rosji nie jest zakazana przez stronę ukraińską.

Na podstawie: Facebook.com
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o