Porażenie nerwu twarzowego u 13 Izraelczyków

Opublikowano: 19.01.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1430

Jak donoszą izraelskie media, aż 13 Izraelczyków doznało porażenia nerwu twarzowego po otrzymaniu pierwszej dawki „szczepionki” przeciwko koronawirusowi firm Pfizer i BioNTech (tak naprawdę nie jest to szczepionka, ale terapia lecznicza, ponieważ szczepionka musi równocześnie pobudzać odporność i zakłócać rozprzestrzenianie się wirusa, a ten preparat genetyczny nie spełnia drugiego warunku – przypis WM).

Według ministerstwa u co najmniej trzynastu osób wystąpiły objawy niedowładu, ale lekarze w służbie zdrowia uważają, że w praktyce takich przypadków jest więcej. Jeden z „zaszczepionych” powiedział, że kilka minut po „szczepieniu” poczuł dziwne odczucia na brodzie i ustach.

Izraelskie Ministerstwo Zdrowia zauważyło, że osoby, u których wystąpią objawy niedowładu po przyjęciu pierwszej dawki, powinny odłożyć przyjęcie drugiej dawki „szczepionki” do czasu wyzdrowienia. Jednak lekarze kwestionują zasadność stosowania drugiej dawki w takich przypadkach.

Masowe „szczepienia” przeciwko COVID-19 rozpoczęły się w Izraelu 20 grudnia 2020 roku. Druga dawka preparatu aplikowana jest od 10 stycznia 2021. W pierwszej fazie „zaszczepiono” pracowników służby zdrowia, studentów medycyny, pracowników domów opieki i urzędników państwowych, aby dać przykład wszystkim innym. W drugim etapie rozpoczęto „szczepienia” osób powyżej 60 roku życia i szczególnie zagrożonych. Ponad 2 miliony osób otrzymało już pierwszą dawkę preparatu, a ponad 200 tysięcy osób otrzymało drugą.

Autorstwo: tallinn
Na podstawie: Yynet.co.il
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 10, średnia ocena: 4,20 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o